W sobotę, 28 kwietnia 2012 r. na terenie naszego Gimnazjum Samorządowego nr 3, należącego do Miejskiego Zespołu Szkół nr 3, odbyła się impreza pod hasłem „Europejskie Spotkania w MZS nr 3”. Organizatorami było stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” oraz Rada Rodziców przy MZS nr 3.

Pomimo bardzo wysokiej temperatury w festynie uczestniczyło bardzo wiele osób,
w tym uczniowie MZS nr 3, ich rodzice, nauczyciele oraz znajomi. Impreza oprócz rozrywkowego charakteru była przede wszystkim okazją do nauki i poszerzenia wiedzy
o krajach starego kontynentu. Każda z klas biorących udział w imprezie przygotowała stoisko z krótką prezentacją oraz tradycyjną potrawą wybranego przez siebie państwa.

Na festynie nie mogło zabraknąć stałych już elementów, jak loteria fantowa, kawiarenka z gorącymi kiełbaskami i zapiekaną kapustą oraz słodkimi ciastami. Na scenie było gorąco od europejskich rytmów.
Serdecznie dziękujemy NAUCZYCIELOM, RODZICOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY oraz UCZNIOM za ogromne zaangażowanie oraz trud włożony w organizację szkolnej imprezy.
Zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na potrzeby uczniów MZS nr 3.

III miejsce drużyny szachowej

19 marca 2012 r. odbył się turniej strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych gimnazjów w Siedlęcinie. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Mikołaj Ziętek, Jakub Feret, Piotr Kopeć, Patrycja Eichstadt. Opiekunem uczniów jest Irena Cypelt.

Brawa dla drużyny szachowej

Gratulacje dla nauczyciela i uczniów:Mikołaja Ziętka, Jakuba Fereta, Piotra Kopeć, Patrycji Eichstadt.
Drużyna zakwalifikowała się do finału gimnazjady
strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych.

Poczytaj mi przyjacielu
Bardzo nas cieszy, że akcja organizowana przez uczniów z klasy III f wraz
z wychowawczynią spotkała się z bardzo przychylnym odbiorem przez społeczność naszego miasta.

Pierwszy dzień wiosny to niekoniecznie wagary, można inaczej, w naszej szkole zakończył się właśnie Festiwal Nauki. W tym roku hasłem przewodnim jest wielkie wydarzenie sportowe jakim będą Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Znakomite przedstawienie przygotował zespół uzdolnionych muzycznie i nie tylko pod kierunkiem Pani Aleksandry Sozańskiej-Kut i Pani Moniki Kalinowskiej. Dekoracje wykonała Pani Beata Chmielik i Pan Marek Haniszewski.

Bajki i skecze bardzo podobały się zgromadzonej publiczności.
Wykonawców i pomysłodawców nagrodzono brawami.

Odbyły się rozgrywki w piłkę nożną zorganizowane przez nauczycieli P. Bajera, A. Graczyka i P. Rydza.

Odwiedzili nas uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów oglądając ciekawe zajęcia z fizyki u Pana Zdzisława Zarzyckiego i chemii u Pani Anny Chabiniak .

Przygotowano wiele atrakcyjnych prezentacji, zabaw i gier. Piłka futbolowa z origami -Pan Władysław Czyżowicz.

Prezentujemy zdjęcia wykonane przez Patrycję Marcinów z klasy III c.

Nasze gimnazjum odwiedziły dzieci ze szkół podstawowych. W sali numer 8 zorganizowane były zajęcia przez uczniów Szkolnego Klubu Europejskiego. Uczniowie mieli okazje sprawdzić swoją wiedzę o krajach w Europie , grali w specjalnie przygotowaną na tą okazję grę planszową i układali puzzle. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a uczestnicy bawili się świetnie.

Dnia 01.03.2012r. uczniowie naszego gimnazjum w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0” odwiedzili miasto Drezno. Wycieczkę zaplanowali sami uczniowie jeszcze w czasie ferii zimowych. W programie wycieczki uwzględniono najważniejsze zabytki Drezna tj. Zespół Pałacowy „Zwinger”, wraz z Zbrojownią, Galerią Starych Mistrzów oraz Muzeum Porcelany.

Mieliśmy także okazję zwiedzić największy na świecie obok katedry w Strasburgu budynek wzniesiony z piaskowca „Frauenkirche”. Wycieczka bardzo się udała, a jej uczestnicy zapraszają wkrótce na nagrany przez nich film. Opiekunami wycieczki byli P.Piotr Rydz oraz P. Magdalena Walęga.

13 marca odbył się etap szkolny 44. Młodzieżowej Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska przeprowadzanej w ramach XL Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Wzięło w nim udział 8 uczniów należących do szkolnego koła turystyczno-krajoznawczego.

Pytania dotyczyły historii turystyki i regionu, znajomości jednostek geograficznych, geologii, zabytków, szlaków turystycznych i ochrony przyrody.

Uczniowie musieli też rozpoznać wskazane znaki topograficzne oraz wykreślić odcinek o określonej długości na mapie, biorąc pod uwagę podany azymut.
Prace sprawdzało jury konkursowe w składzie:
– p. Aleksandra Jaskowska – nauczyciel geografii,
– p. Władysław Czyżowicz – nauczyciel informatyki, działacz PTSM,
– p. Katarzyna Urban – autorka pytań i opiekun koła.
Wyniki:
– Małgorzata Wycech, 2f – 28 punktów,
– Mateusz Rycerz, 2e – 22 punkty,
– Paulina Puzio, 2f – 20 punktów,
– Patryk Fila, 2a – 19 punktów,
– Szymon Piotrowski, 2e – 17 punktów,
– Sylwester Maczel, 2a – 15 punktów,
– Krzysztof Plewa, 2a – 14 punktów,
– Jakub Borowy, 2e – 14 punktów.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania – 50.

Do reprezentowania szkoły w etapie międzypowiatowym, który odbędzie się 31.03.2012 r. w SP nr 4 w Bolesławcu wytypowano 2 drużyny w składzie:
Drużyna A:
– Małgorzata Wycech, 2f,