Święto Flagi Narodowej

Święto Flagi Narodowej obchodzone jest dnia 2 maja. Jak co roku obchody uczczenia Flagi Narodowej odbywają się na bolesławieckim rynku i towarzyszy im oprócz ceremoniału podniesienia Flagi na maszt również przemówienie pana Prezydenta Piotra Romana. Oprócz żołnierzy 23 Pułku Śląskiego Artylerii z Bolesławca w uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe instytucji państwowych i szkół. Poczet Sztandarowy Gimnazjum Samorządowego nr 3 reprezentował naszą szkołę i uczcił barwy narodowe.

Natomiast dnia 3 maja wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej w Intencji Ojczyzny, która odprawiona została w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Opiekun Pocztu: K. Szymczykowska

Wyróżnienie w konkursie fizycznym

Uczennica klasy IIb Karolina Galek została wyróżniona w XII Polsko – Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiatko” i uzyskała honorowy tytuł dla zwycięzców „TAON”

Gratulujemy

Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce

04.04.2014 r. – w ramach Mistrzostw Szkoły w Koszykówce – został rozegrany mecz między klasami: 3C oraz 3D.

W zaciętej walce 3C w pierwszej połowie wygrywała z 3D z wynikiem: 20 – 18 punktów.
Druga połowa zakończyła się wynikiem: 34 – 28 punktów i zwycięstwem klasy 3C.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie!

Diecezjalne obchody uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII

W niedzielę 27. kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panem Piotrem Chmielikiem (naszym katechetą) wzięli udział w Diecezjalnych obchody uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, które odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Obchody rozpoczęły się o godz. 10.00 wspólnym oglądaniem transmisji z Placu św. Piotra, do momentu kanonizacji, następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii z homilią pod przewodnictwem biskupa legnickiego Stefana Cichego w bazylice krzeszowskiej.

Po raz kolejny przystąpiliśmy do ZTU!

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014 nauczy naszych uczniów asertywności, a rodzicom będzie pomagać w budowaniu więzi emocjonalnych z dziećmi. Zapraszamy do udziału w konkursach kampanii: Szukamy Młodych Mistrzów – Bezkonkurencyjni – konkurs internetowy. Nasz czas – konkurs literacko-plastyczny. Zimowi medaliści – konkurs internetowy. Pokażcie się – konkurs filmowy dla klas.
Szczegóły u wychowawców i pedagogów.

I Bieg dla Szpiku 12.04.2014

Pobiegło prawie 150 osób a wśród nich uczniowie naszej szkoły. (Trasa biegu prowadziła ulicami: Komuny Paryskiej, Opitza, Karola Miarki, Kościelną, Zacisze, Komuny Paryskiej i miała około 1500m długości). Podziękowanie dla wszystkich uczestników za udział w biegu mającego na celu popularyzację i upowszechnienie idei przeszczepu szpiku kostnego składają opiekunowie .

„Trzecia edycja Szpikolady, akcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, zakończyła się ogromnym sukcesem. Wśród mieszkańców miasta i okolic udało się zarejestrować blisko 500 potencjalnych dawców, zebrano ok. 11 litrów krwi, a w zbiórce publicznej dla chorego na białaczkę chłopca – ponad 5000 zł.” – fragment publikacji ZSOiZ.