Wizyta w Szkole Słonecznej w Bielawie

Dnia 15.10.2012 roku uczniowie biorący udział w projekcie „Bezinwestycyjne oszczędzanie energii” wybrali się na wycieczkę do Szkoły Słonecznej w Bielawie, gdzie uczestniczyli w zajęciach związanych z tematyką pozyskiwania energii odnawialnej przy użyciu kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła, modułów fotowoltaicznych i generatorów wiatrowych.

Brali również udział w ćwiczeniach praktycznych, które przybliżyły im zagadnienia z bezinwestycyjnych metod oszczędzania energii.

Wizyta w Szkole Słonecznej w Bielawie

XIV Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA Karkonosze 2012

Trasa nr 6, 3-dniowa, po Karkonoszach z noclegiem w Śląskim Domu na Równi pod Śnieżką- i powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku:
– I miejsce w klasyfikacji drużynowej na trasie nr 6,
– I m-ce w konkursie turystyczno-krajoznawczym drużyn młodszych – udział w konkursie brali:
Małgorzata Wycech, 3f,
Paulina Puzio, 3f,
Patryk Fila, 3a

GaleriON 2012

W dniu 9 października 2012 roku uczennica klasy III e Angelika Łazarz reprezentowała nasze gimnazjum w I Dolnośląskim Przeglądzie Sztuki Bez Barier GaleriON 2012. Angelika przygotowała pracę plastyczną pod tytułem „Barwy lasu”.

Certyfikat Zielonej Flagi

28 września 2012 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Programu Szkoły dla Ekorozwoju. W tym roku przyznano łącznie 210 certyfikatów dla szkół i przedszkoli, potwierdzających ich zaangażowanie i wysoką jakość działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wśród nagrodzonych szkół jest nasze gimnazjum, które uzyskało certyfikat Zielonej Flagi.

Cantate Domino!

29 września Karolina Wilk i Karolina Grodzicka wzięły udział w IV Przeglądzie Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży Cantate Domino. Decyzją jury – w kategorii: soliści, młodzież – I miejsce zdobyła Karolina Grodzicka. Gratulujemy!

27 września 2012r. odbył się mecz towarzyski między piłkarkami naszego gimnazjum a piłkarkami gimnazjum z Iwin.

Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie. Utytułowana drużyna z Iwin (mistrz powiatu, III miejsce w województwie w szkolnych rozgrywkach sportowych) wydawała się zbyt silnym przeciwnikiem, ale…

…nasza drużyna okazała się lepsza.
Szczególnie mogła podobać się druga bramka zdobyta po składnej i dynamicznej akcji całego naszego zespołu, którą Dominika Bernacka wykończyła celnym strzałem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 3:2.
Skład zespołu: Magdalena Kotwica ,Natalia Machaczka, Marta Mentel, Laura Musiał, Paulina Kowalik, Wiktoria Woźna, Paulina Szpila, Wiktoria Juraszek, Dominika Bernacka, Sandra Gliniecka.

Dziękujemy wszystkim kibicom za entuzjazm i wsparcie. Zawodniczki i nauczyciel wychowania fizycznego Joanna Kutryba.