Piątek, 12 Grudzień 2014 11:16

W Europejskim Dniu Prawnika w Gimnazjum Samorządowym nr 3 odbyło się 10.12.2014 się spotkanie z Radcą Prawnym panem Robertem Sałaciakiem. W trakcie 45 minutowych zajęć uczniowie klasy III c przekonali się, że prawo odnosi się do wszystkich dziedzin życia, jak również do codziennych sytuacji. Pan mecenas odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania.

Poniedziałek, 15 Grudzień 2014 00:00

11 grudnia 2014 roku od godz. 13:00 do 15:00 w Gimnazjum Samorządowy nr 3 im. Jana Pawła II w Bolesławcu odbyło się spotkanie nauczycieli wychowania fizycznego i nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. Warsztaty miały charakter szkoleniowy i przeprowadzone zostały w ramach programu „WF z klasą” a ich głównym celem było zapoznanie z realizowanym w naszej szkole programem oraz wymiana dobrych praktyk. W warsztatach udział wzięli nauczyciele z Miejskiego Zespołu Szkól nr 3, Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu, Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu, Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Bolesławcu oraz z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych.

Na początku spotkania pani v-ce dyrektor Katarzyna Zięba powitała wszystkich przybyłych gości na spotkanie. Pierwszą część prelekcji prowadził Lokalny Lider programu „Wf z klasą” pani Patrycja Kasperek. Spotkanie odbyło się w formie prezentacji multimedialnej od prezentacji założeń programu oraz przedstawienia przykładów ciekawych działań o charakterze sportowym: roztańczonych przerw, wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej na wf czy prowadzenia lekcji interdyscyplinarnych.
Zostały przedstawione cele i misje programu „Wf z klasą” zadania szkół oraz omówienie początków projektu. Poza wymienionymi aspektami w dyskusji znalazła się także mowa o wynikach ankiety ewaluacyjnej po I edycji programu oraz najważniejsze osiągnięcia programu. Spotkanie przebiegało w bardzo wesołej i przyjaznej atmosferze. W drugiej części spotkania, która miała charakter teoretyczny pani mgr Monika Fink z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Bolesławcu
zaprezentowała prelekcję na temat „Wpływ racjonalnego żywienia na nasze zdrowie” Nauczyciele bardzo chętnie uczestniczyli w prelekcji. O oprawę spotkania zadbali uczniowie naszej szkoły przygotowując dla zaproszonych gości oryginalne owocowe sałatki.
Na zakończenie uczestnicy wypełnili ankiety ewaluacyjne, z analizy których wynika, że spotkanie było ciekawe a założone cele osiągnięte. Oczywiście uczestnicy umówili się na kolejne spotkanie, aby podzielić się swoimi pomysłami na lekcje wychowania fizycznego. Liczymy, że odbędzie się ono w marcu lub w kwietniu.

Sobota, 14 Luty 2015 16:39

W rozegranych 12 lutego zawodach reprezentantki naszego gimnazjum w kategorii dziewcząt ( Marta Nebesna i Marta Mętel ) wyprzedziły rówieśniczki z GS nr 1 oraz GS nr 2 zdobywając I miejsce w Mistrzostwach Bolesławca i kwalifikację do zawodów powiatowych.

Środa, 18 Luty 2015 13:41

Uczniowie naszego gimnazjum z klasy I C pod opieką pani Patrycji Kasperek, brali udział w konkursie „Projekt z klasą” realizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Otrzymaliśmy certyfikat i tym samym znaleźliśmy w elitarnym gronie placówek w Polsce, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i zostaliśmy uhonorowani tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły”.

To znak, że szkoła:
– podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
– jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
– tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
– poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
– jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Piątek, 27 Luty 2015 08:20

Z satysfakcją informujemy, że grupa uczniów, której opiekunką jest p. Katarzyna Urban, zdobyła tytuł Najlepszego Gimnazjum oraz zajęła IV miejsce w klasyfikacji końcowej współzawodnictwa o Puchar Szkół w Turystyce 2014 i 20 lutego 2015 roku odebrała dyplom i statuetkę potwierdzające to znakomite osiągnięcie.

Wtorek, 03 Marzec 2015 15:58

27 lutego 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne 60. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcami i jednocześnie reprezentantkami naszej szkoły w eliminacjach miejskich, które odbędą się 4 marca w BOK-MCC, zostały: w kategorii „Recytacja” – Monika Mikołajczak (III a), Magdalena Kotwica (III a), Dominika Kulczycka (II c); w kategorii „Poezja śpiewana” – Klaudia Kotwica (III b), Monika Mikołajczak (III a).

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Środa, 04 Marzec 2015 09:25

Podczas zawodów rozegranych 2 marca, reprezentantki naszego gimnazjum: Marta Nebesna, Marta Mętel, Emilia Urban okazały się najlepsze w kategorii dziewcząt i zdobyły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym.

Zwycięstwo zapewniło im kwalifikację do zawodów strefowych, które zostaną rozegrane już w najbliższy czwartek.

Drużyna chłopców (Sebastian Wąsik, Eryk Winter oraz Krzysztof Żak ) pokonała GS nr 1 i GS nr 4, ale po zaciętym pojedynku została pokonana przez GS nr 2 i ostatecznie uplasowała się na II miejscu.

Piątek, 06 Marzec 2015 08:22

Za nami Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w Tenisie Stołowym,

podczas których reprezentantki naszego gimnazjum: Marta Nebesna, Marta Mętel, Emilia Urban zajęły wysokie IV miejsce. Zawody rozpoczęły od dwóch wygranych w grupie, dzięki czemu awansowały do półfinału w którym po zaciętym spotkaniu zostały pokonane (2:3) przez drużynę z Jeżowa Sudeckiego.

Pozostał więc mecz o miejsce na najniższym stopniu podium z zawodniczkami z Wlenia. Scenariusz ten sam – wyrównany pojedynek, walka do ostatniej piłki i niestety porażka 2:3.

Na pocieszenie po zajęciu miejsca najbardziej nielubianego przez sportowców pozostaje fakt, że nasze zawodniczki pokonały w meczu grupowym późniejszego Mistrza Strefy – zespół z Bogatyni.