W szkolnych zawodach w pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym wzięło udział 30 osób. Zawody były zorganizowane dla dziewcząt i chłopców. Młodzież do zawodów przygotowywała się podczas bezpłatnych zajęć pływackich dla klas drugich oraz „Sobót sportowych”.
Więcej…

Maraton pisania listów

Więcej…

Stop dopalaczom

W dniu 11 grudnia 2015 r. w naszej szkole miała miejsce prelekcja pt. „Dopalacze”dla klasy IIIb oraz IIc, przeprowadzona przez panią Beatę Mrozik z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bolesławcu. Prelekcja została przedstawiona w formie multimedialnej dzięki, której uczniowie w przystępny sposób poszerzyli swoją wiedzę na temat substancji psychoaktywnych. Uczniowie dowiedzieli się między innymi na temat najczęstszych przyczyn zażywania narkotyków oraz skutków ubocznych ich działania.

Więcej…

CIEKAWA LEKCJA

Dnia 10.12.2015 r. uczniowie klasy III b, III c uczestniczyli w ciekawej lekcji geografii na temat: Odnawialnych źródeł energii. Lekcję przeprowadził pan Jan Bernecki -nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Elektronicznych. Podczas zajęć gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną o odnawialnych źródłach energii oraz film wykonany przez uczniów ZSE .

Więcej…

„SIEDEM PODRÓŻY JULIUSZA VERNE’A”

Nagrody i wyróżnienia dla uczniów Gimnazjum Samorządowego nr 3 w konkursie plastycznym „SIEDEM PODRÓŻY JULIUSZA VERNE’A”
AMELIA KULIK kl.1b – I miejsce
NATALIA HORBACZ kl.1c – wyróżnienie

Więcej…

Najpiękniejszy list do Św. Mikołaja

Gimnazjum Samorządowe nr 3 przy Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Bolesławcu zaprosiło uczniów bolesławieckich szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy list do Św. Mikołaja”.

Konkurs polegał na napisaniu listu do św. Mikołaja. Wszystkie listy zostały zebrane osobiście przez Św. Mikołaja, który odwiedził szkoły 4 grudnia 2015 r. Teraz Mikołaj ma dużo pracy, przystępuje do czytania, a listów ma ogromny worek.
Więcej…

Mecz

Dnia 02.12.2015r. odbyły się rozgrywki pomiędzy uczennicami naszej szkoły a szkołą w Iwinach. W skład naszej drużyny wchodziły Lucyna Jańczuk, Wiktoria Walęga, Agata Heryng, Sylwia Maczel, Nikola Gnitecka, oraz Maria Plizga. Trenerem naszego zespołu był Pan Adrian Graczyk. Do tego dnia dziewczyny przygotowywały się w czasie wielu wyczerpujących treningów. Z powodu tego, że dziewczyny naszej szkoły grały na wyjeździe, były bardzo zdenerwowane. Pierwszy set rozpoczęły bardzo niepewnie, nasze siatkarki popełniły kilka drobnych błędów. W miarę upływu czasu nasza drużyna uwierzyła w swoje siły i zaczęła przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki temu wygrały w setach wynikiem 4:0. Mecz był bardzo emocjonujący. Już od jutra nasza drużyna rozpoczyna kolejne intensywne treningi do następnego ważnego meczu w którym nasze dziewczyny podejmą zakon pijarów. Mecz odbędzie się w poniedziałek 07.12.2015r. w sali gimnastycznej naszej szkoły o godz. 17:30.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

ANDRZEJKI

Dnia 30 listopada w naszym gimnazjum obchodziliśmy Andrzejki. Na długie przerwie każdy mógł wcielić się we wróżki i dać się sfotografować. Oczywiście nie mogło też zabraknąć rozmaitych wróżb, takich jak: kubeczki z symbolami, kolorowe kartki, serca i gwiazdy sukcesu. Dociekliwi uczniowie mogli kupić babeczki z wróżbą wykonane przez naszą zdolną młodzież. Dziękujemy też stronie oferującej młodzieżowe plecaki Słowo Daję