Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej
Czwartek, 21 Styczeń 2016 10:14

Dnia 19.01.2016 roku, w naszej szkole odbyły się rozgrywki pomiędzy uczniami naszego gimnazjum w ramach mistrzostw szkoły w piłce siatkowej.
W zawodach brały udział dwie klasy gimnazjalne 2b i 3d. Mecz był bardzo emocjonujący.
Kibice obecni na rozgrywkach aglądalii mecz z zaciekawieniem, oraz wspierali swoich faworytów.
Pierwszy set wygrała klasa

2b z wynikiem 25 do 17. Niestety szczęście nie sprzyjało klasie 3d, która już drugiego seta przegrała wynikiem 25 do 17.
Mecz wygrała klasa 2b.
Kolejne mecze piłki siatkowej już wkrótce.

Na słowach – do finału konkursu literackiego.
Czwartek, 21 Styczeń 2016 10:09

Z ogromną satysfakcją informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu „I Ty możesz zostać mistrzem literatury nie tylko polskiej” zdobywczynią III miejsca w Małym Finale (w którym zmierzyli się zwycięzcy etapu szkolnego ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie) została Dominika Kulczycka. W gronie 20 finalistów znalazła się również Ewelina Wołoszyn.

Obie uczennice będą reprezentować naszą szkołę w ścisłym, Dużym Finale konkursu, który odbędzie się 24 lutego w Łozinie.

Już teraz gratulujemy ogromnego sukcesu dziewczętom i ich opiekunkom (p. K. Urban i p. D. Wyganowskiej) oraz życzymy powodzenia podczas finału konkursu.

Fale elektromagnetyczne”
Czwartek, 21 Styczeń 2016 11:02

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wybrali się do Wrocławia, gdzie na Wydziale Fizyki i Astronomii uczestniczyli w wykładzie pt. „Fale elektromagnetyczne”, prowadzonym przez panią profesor Ewę Dębowską. Lekcja fizyki zawierała informacje dotyczące: spektrum fal elektromagnetycznych – od fal radiowych do promieniowania gamma, światło: odbicie i załamanie, barwy, dyfrakcja, interferencja i polaryzacja oraz zjawisko fotoelektryczne. Oczywiście teoria wzbogacona została ciekawymi doświadczeniami.

Mecz
Niedziela, 06 Grudzień 2015 00:00

Dnia 02.12.2015r. odbyły się rozgrywki pomiędzy uczennicami naszej szkoły a szkołą w Iwinach. W skład naszej drużyny wchodziły Lucyna Jańczuk, Wiktoria Walęga, Agata Heryng, Sylwia Maczel, Nikola Gnitecka, oraz Maria Plizga. Trenerem naszego zespołu był Pan Adrian Graczyk. Do tego dnia dziewczyny przygotowywały się w czasie wielu wyczerpujących treningów. Z powodu tego, że dziewczyny naszej szkoły grały na wyjeździe, były bardzo zdenerwowane. Pierwszy set rozpoczęły bardzo niepewnie, nasze siatkarki popełniły kilka drobnych błędów. W miarę upływu czasu nasza drużyna uwierzyła w swoje siły i zaczęła przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki temu wygrały w setach wynikiem 4:0. Mecz był bardzo emocjonujący. Już od jutra nasza drużyna rozpoczyna kolejne intensywne treningi do następnego ważnego meczu w którym nasze dziewczyny podejmą zakon pijarów. Mecz odbędzie się w poniedziałek 07.12.2015r. w sali gimnastycznej naszej szkoły o godz. 17:30.

Polecamy sprawdzić stronę – szkoły w Częstochowa i plecaki szkolne.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

WYNIKI MISTRZOSTW GIMNAZJUM W PŁYWANIU
Czwartek, 17 Grudzień 2015 00:00

W szkolnych zawodach w pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym wzięło udział 30 osób. Zawody były zorganizowane dla dziewcząt i chłopców. Młodzież do zawodów przygotowywała się podczas bezpłatnych zajęć pływackich dla klas drugich oraz „Sobót sportowych”.

WYNIKI SZKOLNE CHŁOPCÓW –

I miejsce – EMIL SŁOBODZIAN kl. 2b – czas 0:32,65 sek.

II miejsce – OSKAR LASKO kl.3a – czas 0:36,01 sek.

III miejsce – MARIUSZ KORNACKI kl.3c – czas 0:38,06 sek.

IV miejsce – Paweł Gurtowski kl 3d – czas 0:38,22 sek.

V miejsce – Filip Mikołajczak kl.2a – 0:38,39 sek.,

VI miejsce – Marek Stawinoga kl 2c – czas 0:39,1 sek.

Kolejne miejsca zajęli:
Hubert Psiuch kl 2c – czas 0:0:39,93 sek.

Kacper Mrozik kl.3c – 0:40,87 sek.,

Kamil Zygmunt kl.2b- 0:41,01 sek.,

Piotr Kuratewicz kl.1c- 0:48,87 sek.

WYNIKI SZKOLNE DZIEWCZĄT

I miejsce – MARTYNA SUDÓŁ kl. 1a

II miejsce – ANGELIKA HOLA kl. 2a

III miejsce – WIKTORIA SZULIK kl. 3d

Efektem zawodów był udział szkolnej reprezentacji w Mistrzostwach Miasta Bolesławiec w sztafetach pływackich, w których chłopcy zajęli III miejsce, wszyscy poprawiając swoje rekordy życiowe.

Dzięki zaangażowaniu Bartka Mszal możemy obejrzeć relację w formie zdjęć. Wszystkim uczniom dziękuję za sportową postawę i zapraszam na maraton pływacki w II semestrze-Irena Cypelt.