W Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej obie reprezentacje naszego gimnazjum wywalczyły II miejsca.

28 października w Nowogrodźcu odbyły się zawody w kategorii dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Nasze piłkarki przy pięknej, słonecznej pogodzie spotkały się kolejno z GM Nowa Wieś (1:0), GM Osiecznica (1:1), GM Iwiny ( 4:1) oraz GM Nowogrodziec (0:4). Porażka w tym ostatnim meczu spowodowała, że pomimo wielkiego zaangażowania dziewczęta uplasowały się ostatecznie na II miejscu.

Następnego dnia rywalizowały drużyny chłopców podzielone na dwie grupy. Naszemu zespołowi los przydzielił za rywali GM Osiecznica i GS nr 1. Zwycięstwo (1:0) po zaciętym meczu z tym pierwszym rywalem i porażka (0:4) z GS 1 sprawiły, że do półfinału awansowaliśmy z drugiego miejsca. Tam czekał już na naszych piłkarzy zwycięzca drugiej grupy, niepokonana dotychczas drużyna GM Iwiny. Stawką meczu był nie tylko awans do finału, ale także do rozgrywek strefowych. Nasi chłopcy sprostali zadaniu – po fantastycznym meczu pokonali rywala 5:1 i mogli cieszyć się z sukcesu. Humorów nie popsuła im nawet porażka w finale (2:6) z GS 1, a do finału strefy jeleniogórskiej awans wywalczyli: Kacper Mrozik, Kacper Kumosz, Damian Mrozik, Marcel Tur, Grzegorz Paleń, Krzysztof Hyjek, Mateusz Lewera, Emil Słobodzian oraz Radosław Tabor

Poniedziałek, 21 Wrzesień 2015 09:19

Po raz kolejny rozpoczynamy rok szkolny niezwykłą przygodą z programem Erasmus+. Poprzedni, ubiegłoroczny projekt – „Wonderland – Kraina Cudów” skupił artystyczne dusze, które wybrały się do świata baśni i legend europejskich.

Tym razem entuzjaści nauki z naszego gimnazjum wraz z koleżankami i kolegami z miejscowości: Acuto (Włochy), Vallecorsa (Włochy), Troyan (Bułgaria) oraz Prnjavor (Bośnia i Hercegowina) pracowali wspólnie w międzynarodowych grupach, za pośrednictwem Internetu, realizując projekt „Small projects of great Enthusiasts”.

Zgłębiali tajemnice matematyki, chemii, ekologii; przyglądali się m. in.: symetriom w architekturze, sztuce i tańcu, tęczy w kuchni, sztuce w recyklingu…

Dziś – wyczekiwane spotkanie w Bolesławcu. Przed nami 5 dni wypełnionych ciekawymi zajęciami. Wśród nich – finał projektu: zaplanowany na czwartek Festiwal Małych Projektów, podczas którego młodzi naukowcy zaprezentują efekty swojej pracy.

Piątek, 26 Czerwiec 2015 09:37

25 czerwca pożegnaliśmy kolejny rocznik Absolwentów naszego gimnazjum.
Na uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia. Najlepszym absolwentką 2015 roku została Klaudia Kotwica z klasy 3 B.

Wyróżnieni najlepsi uczniowie, sportowcy, artyści, działacze samorządu szkolnego otrzymali nagrody, dyplomy i listy gratulacyjne.
W tym roku uroczystość zakończenia klas trzecich gimnazjum połączono z zakończeniem klas szóstych szkoły podstawowej.

14 czerwca 2015 drużyna naszej szkoły pokonała w świetnym stylu reprezentacje szkół: GS nr1 Bolesławiec, GS nr 43 Wrocław oraz GS nr 4 Bolesławiec.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Sylwia Konik, Agata Tomaszewska, Kacper Mrozik, Emil Słobodzian, Radek Tabor, Szymon Tofil i Oskar Lasko awansowała do finału turnieju ogólnopolskiego Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag który odbędzie się 17 czerwca 2015r na boisku KS Budowlani Łódź.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Oskar Lasko

Gratulacje!!!

Niedziela, 14 Czerwiec 2015 19:36

Na tegoroczny – XI Konkurs Literacko – Dziennikarski Moja Mała Ojczyzna 2015 im. Beaty Jaroszewskiej dla uczniów z Dolnego Śląska wpłynęło 107 prac z 55 szkół z naszego województwa.

Jury w składzie: Karol Maliszewski (poeta, prozaik, krytyk literacki), Tomasz Leśniowski (poeta, dziennikarz) wyłoniło 28 laureatów. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły – Marta Sakowska (II D), która zajęła III miejsce w kategorii prozy wśród uczniów gimnazjów. Praca Marty