Prezentacje
Pasjonaci teatru w siódmym niebie.
Poniedziałek, 23 Październik 2017 11:03

W środę i czwartek uczestniczyliśmy w zajęciach zorganizowanych w bolesławieckim Starym Teatrze w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Pierwszego dnia wysłuchaliśmy wykładu dotyczącego teatru i jego roli na przestrzeni wieków, natomiast drugiego – znakomicie bawiliśmy się podczas warsztatów prowadzonych przez p. Anetę Ćwieluch.

Festiwal Kolęd i Pastorałek
Piątek, 16 Grudzień 2016 10:53

15 grudnia w Legnicy odbyły się eliminacje rejonowe Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Wiktoria Góra zakwalifikowała się na eliminacje ogólnopolskie. Serdecznie gratulujemy.

Naszą szkołę reprezentowali jeszcze Damian Firszt i Emilia Kijowska. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom podczas swoich występów. Uczniów przygotowała p. Aleksandra Sozańska-Kut.

Warsztaty teatralne – pantomima
Wtorek, 06 Grudzień 2016 00:00

W poniedziałkowy poranek klasy: II a i III c z gimnazjum oraz V c ze szkoły podstawowej uczestniczyły w warsztatach teatralnych – projekcie edukacyjnym „Pierwszy dzwonek” [Akcja Edukacja 2.0].
Więcej…

Nagroda w eliminacjach miejskich 61. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.
Wtorek, 01 Marzec 2016 00:00

Z dumą zawiadamiamy, że w eliminacjach miejskich 61. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, w których wzięło udział 34 recytatorów, wyróżnienie zdobyła Emilia Turaczyk z kl. I a, natomiast Marek Engel z kl. III a znalazł się w gronie zwycięzców – czworga laureatów, którzy wezmą udział w kolejnym (powiatowym) etapie konkursu.

Obojgu serdecznie gratulujemy, a Markowi życzymy powodzenia podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 17 marca w Starym Teatrze.

ANDRZEJKI
Niedziela, 06 Grudzień 2015 00:00

Dnia 30 listopada w naszym gimnazjum obchodziliśmy Andrzejki. Na długie przerwie każdy mógł wcielić się we wróżki i dać się sfotografować. Oczywiście nie mogło też zabraknąć rozmaitych wróżb, takich jak: kubeczki z symbolami, kolorowe kartki, serca i gwiazdy sukcesu. Dociekliwi uczniowie mogli kupić babeczki z wróżbą wykonane przez naszą zdolną młodzież.