Piątkowo-sobotnia noc [22/23 czerwca] zapowiadała się naprawdę gorąco. 14 członków koła turystycznego przygotowywało się do udziału w V Powiatowym Nocnym Rajdzie Na Grodziec organizowanym przez PTSM w Bolesławcu. Piękny wschód słońca oglądany z zamkowego wzgórza przyniósł również radość z tego, że w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy
I miejsce, czyli wygraliśmy Rajd, zdobywając statuetkę „Sowy” i puchar.

Łukasz Burdyna [2b] zajął II m-ce w konkursie astronomicznym, Małgorzata Wycech [2f] III m-ce w konkursie krajoznawczym [wiedza o powiecie i zamku], Jakub Feret [3b] II m-ce w biegu na zamek o nagrodę kasztelana na dystansie 389m (piąta rano!!), a zaraz za nim przybiegł Patryk Psiuch [1d]. Najwięcej emocji wywołało przeciąganie liny, czyli szorowanie po piachu. Punkty do klasyfikacji drużynowej przyznawano za udział oraz miejsca w konkursach, wyposażenie drużyny i posiadane odznaki turystyki kwalifikowanej.
Wiemy już, że za rok znów powalczymy. Oj, się będzie działo… Chętni na spacer po ciemnym lesie [14 km], nocne markowanie po zamku, wschód słońca widziany z wieży widokowej, ognisko na zamkowym dziedzińcu proszeni są o zgłoszenie się do p. K. Urban za rok. Dziękuję p. Marii Czyżowicz, która była drugim opiekunem na Rajdzie.

G R A T U L A C J E

Dla
Wiktorii Mienculewicz,
Klaudii Banowicz,
Katarzyny Frydryk,
które zajęły III miejsce
w Finale Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych
w Siatkówce Plażowej Dziewcząt.

Wyróżnienie w konkursie

W dniu 5 czerwca 2012 roku we Wrocławiu uczennica klasy I b Dominika Bernacka odebrała nagrodę za wyróżnienie w konkursie plastycznym: „Każde dziecko jest istotą społeczną mającą swoje prawa”. Gratulujemy!

Zwycięstwo w konkursie „Elektrograty wymiatamy z chaty”

W dniu 01.06.12 r. klasa III d wraz z wychowawczynią uczestniczyła w konferencji z Mirą Stanisławską – Meysztowicz, prezesem Fundacji Nasza Ziemia, w Gimnazjum Samorządowym nr 2.Podczas spotkania zapoznano zebranych z wynikami konkursu „Elektrograty wymiatamy z chaty”. W kategorii gimnazja uczennica klasy I b – Karolina Domańska – zajęła I miejsce. Nagrody wręczono w Rynku podczas akcji zorganizowanej przez MZGK i Stowarzyszenie „Trójrzecze”.

Jesteśmy Szkołą Humanitarną!

31 maja 2012 r. podczas konferencji podsumowującej roczną współpracę z Polską Akcją Humanitarną otrzymaliśmy tytuł Szkoły Humanitarnej. Jest on uwieńczeniem pracy całej społeczności szkolnej oraz świadectwem naszego zaangażowania w różne akcje charytatywne i edukację humanitarną.
Więcej…

Podwójne mistrzostwo.

W rozegranych w dniu 31 maja 2012 r. Mistrzostwach Powiatu w Siatkówce Plażowej Mistrzyniami Powiatu zostały : Mienculewicz Wiktoria i Banowicz Klaudia, natomiast Mistrzami Powiatu zostali: Paleń Marcin, Żukowski Daniel i Mikietiuk Kamil (op. obu drużyn – Adrian Graczyk ). Gratulujemy.

Puchar Humberta
28 maja 2012 r. na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostw Miasta i Powiatu Bolesławieckiego szkół gimnazjalnych w lekkoatletycznym Pucharze J. Humberta.
W zawodach biorą udział 6 – osobowe drużyny , startując w sześciu blokach – konkurencjach LA – sprinty, płotki, biegi średnie, skoki, rzuty, sztafety. Każdy zawodnik bierze udział w dwóch konkurencjach i sztafecie.

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

„W Was Młodych jest nadzieja, ponieważ Wy należycie do przyszłości, a zarazem przyszłość do Was należy”(List do Młodych nr 1).
Punktualnie o godzinie 12.00 Pani Dyrektor Irena Sikora-Kołodyńska wraz z Panem Cezariuszem Rudykiem Dyrektorem Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr uroczyście rozpoczęli IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs przygotowali Pani Beata Chmielik i Pan Piotr Chmielik.

Narodowe Święto

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, przygotowany przez uczniów z klasy 1d wraz z wychowawczynią p. Marią Czyżowicz oraz p. Aleksandrą Sozańską-Kut, przypomniał nam historię i losy Polski w tamtym okresie.

Konstytucja 3 Maja, ustawa zasadnicza z 1791 uchwalona na Sejmie Czteroletnim przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, będąca wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze (Rozbiory Polski), ustalająca podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

„Uczę się bezpiecznie żyć”
Michał Kutryba (kl. 1b) zdobył wysokie V miejsce w VIII Konkursie Regionalnym „Uczę się bezpiecznie żyć”. Konkurs odbył się dnia 17 kwietnia w Jeleniej Górze. Michał musiał wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy w różnego typu sytuacjach np. wybuch gazu, pożar w domu. Niezbędna okazała się również wiedza z dziedziny uzależnień, nałogów, zdrowego trybu życia. Gratulujemy Michałowi tak wspaniałego wyniku!!

8.05.2012 r na miejskim stadionie odbyły się Mistrzostwa Miasta Bolesławiec
i Powiatu bolesławieckiego w lekkiej atletyce.
Drużyny dziewcząt i chłopców zajęły drużynowo III miejsce.
Mistrzostwa wyłoniły osoby do udziału w Stefie jeleniogórskiej 17.05.2012 w Zgorzelcu.
Z naszej szkoły zakwalifikowali się następujący uczniowie:

DZIEWCZĘTA
1.Aleksandra Cieśla – w biegu na 300m
2.Klaudia Banowicz – w biegu na 600m
3.Klaudia Kniaziewicz – w skoku w dal
4.Emilia Bysiec – w rzucie dyskiem

CHŁOPCY
1.Marcin Paleń – w biegu na 100m
2.Damian Widera – w biegu na 110m ppł
3.Mateusz Kopeć – w biegu na 1000m
4.Sławomir Szmit – w skoku w dal
5.Jakub Feret – w skoku wzwyż
6.Adrian Rupa – w skoku wzwyż
7.sztafeta 4x100m – chłopców
8.sztafeta szwedzka – chłopców

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy

Dnia 14.05.2012 roku odbyła się wycieczka do Wrocławia oraz Smolca. W wycieczce brali udział uczniowie klasy IIE wraz z koordynatorem projektu ”Bezinwestycyjne oszczędzanie energii” w szkole p. Karoliną Dzierwa.
Celem wyjazdu było poznanie procesów produkcyjnych energii w oparciu o nieodnawialne (węgiel) i odnawialne (woda) źródła – elektrownia wodna, ich negatywnego i pozytywnego oddziaływania na środowisko oraz zapoznanie młodzieży z budownictwem pasywnym, o znikomym oddziaływaniu na środowisko. W programie wycieczki był także rejs stateczkiem po Odrze wraz z prelekcją nt. roli rzeki w gospodarce miasta.

Bolesławiecki Konkurs Matematyczny
dla Uczniów Klas Trzecich Szkół Podstawowych
16 maja 2012 r. Gimnazjum Samorządowe nr 3 gościło grupę prawie 30 uczniów klas trzecich ze szkół podstawowych nr 1, 2, 3, 4 i ze szkoły podstawowej „Oxpress”. Uczniowie ci, to uczestnicy finału konkursu matematycznego – najlepsi w tej dyscyplinie wśród bolesławieckich trzecioklasistów. W ciągu godziny rozwiązywali 5 zadań, a po krótkiej chwili relaksu usłyszeli werdykt jury.
Czytaj więcej…