Las nie jest nam obojętny

Klasa I b przystąpiła do projektu ekologicznego: „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”. W dniu 14.02.2012 r. odbyły się pierwsze zajęcia, które poprowadziła pani Magdalena Głogowska – edukator ze Stowarzyszenia „Trójrzecze”. Uczniowie podczas zajęć obejrzeli dwa filmy przedstawiające skutki wycinania lasów, a później dyskutowali, w jaki sposób on sami mogą chronić lasy, ograniczyć zużycie papieru. Już 9.03.2012 r. kolejne zajęcia, a po nich czeka klasę przygotowanie akcji promocyjnych na rzecz zrównoważonej konsumpcji oraz filmu o tych działaniach.

Sukces w eliminacjach miejskich 57. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego

5 marca (w poniedziałek) w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyły się miejskie eliminacje do 57. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach – recytacja i poezja śpiewana. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice naszego gimnazjum – Karolina Domańska (recytacja) oraz Marta Werens (poezja śpiewana).

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia.

Relacja i zdjęcia:

„Poczytaj mi, przyjacielu” – spotkanie drugie

Dziś w naszym gimnazjum pojawili się szczególni goście. Dzieci z przedszkoli: nr 6 i nr 4 wzięły udział w drugim spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu „Poczytaj mi, przyjacielu”.

Tym razem motywem przewodnim były zwierzęta. Młodsi koledzy i koleżanki naszych uczniów słuchali pięknie czytanych bajek, rozwiązywali zagadki, tańczyli oraz kolorowali obrazki przedstawiające zwierzęta. Wszyscy – i przedszkolaki, i gimnazjaliści – bawili się wspaniale. Nad całością czuwała p. A. Szulc – Jednoróg.

Tenis stołowy

Podczas rozegranego 2 marca 2012 r. FINAŁU STREFY JELENIOGÓRSKIEJ W TENISIE STOŁOWYM reprezentacja naszego gimnazjum (Damian Pieczarka, Sławomir Wojdowski, Łukasz Nebesny) pokonała Gimnazjum Sulików 3:1 oraz – niestety – uległa po zaciętej walce gimnazjom z Jeżowa i Włosienia 2:3 i ostatecznie uplasowała się na miejscu piątym.

Gratulujemy sportowej postawy wszystkim zawodnikom, a zwłaszcza Damianowi Pieczarce, który wygrał wszystkie indywidualne pojedynki. Nagroda – plecaki do gimnazjum z Bolesławca.

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dziś, na 5. i 6. lekcji, odbyły się eliminacje szkolne 57. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcami i jednocześnie reprezentantami naszej szkoły w mających się odbyć 5 marca eliminacjach miejskich zostali:

W kategorii RECYTACJA:

I miejsce – Karolina Domańska (I b)
II miejsce – Bastian Wojtowicz (I e) i Karol Wilk (II d)
III miejsce – Magdalena Dalecka (II c)

W kategorii POEZJA ŚPIEWANA – Marta Werens (III b)

Jury w składzie: Katarzyna Urban Aleksandra Sozańska – Kut i Monika Kalinowska postanowiło również przyznać trzy wyróżnienia w konkursie (w kategorii RECYTACJA). Otrzymali je:

Dawid Niemczuk (III e)
Dominika Bernacka (I b)
Justyna Marnicka (II d)

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

Mistrzowie powiatu

Damian Pieczarka, Damian Palczak i Wojciech Buciak mistrzami powiatu w tenisie stołowym-gratulejemy sukcesu. Opiekunem jest Piotr Bajer.

Tradycyjnie obchodzone w naszej szkole walentynki zyskały w tym roku wspaniałą oprawę. Piosenki o miłości wypełniły przestrzeń sali gimnastycznej.

Zróżnicowany repertuar oraz utalentowani wykonawcy (przygotowani przez p. Aleksandrę Sozańską – Kut) zapewnili wszystkim mnóstwo wrażeń.