Nasze gimnazjum – najfajniejsze? Plebiscyt.

Propozycja dla wszystkich, którzy uważają, że nasza szkoła powinna zostać uznana za „Najfajniejsze gimnazjum w regionie jeleniogórskim”. Z jednego adresu IP można – zgodnie z regulaminem – codziennie oddać 10 głosów. Startujemy?

Spektakle profilaktyczne

W dniu 13 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbyły się spektakle profilaktyczne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawione przez aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa.

Pięknie czytamy. Po niemiecku.

12 grudnia 2012 roku w Gimnazjum Samorządowym nr 2 odbył się finał Konkursu Pięknego Czytania w Języku Niemieckim, w którym uczeń naszego gimnazjum – Sławomir Ciosek z klasy I D – zdobył I miejsce. Gratulujemy zwycięzcy!

Gwiazdkowy Turniej Piłki Koszykowej

Gwiazdkowy Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt w Gimnazjum
Dwadzieścia osób wzięło udział w Gwiazdkowym Turnieju Piłki Koszykowej Dziewcząt w Gimnazjum, którego organizatorem była nauczycielka wychowania fizycznego pani Patrycja Kasperek.

Zawody odbyły się w grudniu 2012 roku w hali sportowej naszej szkoły. Uczestnikom rywalizacji kibicowali przybyli sympatycy koszykówki.

„Światło Wolności”

Miejski Zespół Szkół nr 3 Gimnazjum nr 3 im Jana Pawła II w Bolesławcu wziął udział w konkursie IPN na najlepszą fotografię akcji „Światło Wolności”. Zostały wywieszone plakaty w szkole również był pokaz filmu „Śmierć jako kromka chleba”. Przez radiowęzeł zostało podane krótkie wprowadzenie historyczne. Uczniowie klasy II d wraz wychowawcą 13 grudnia 2012 r. o godz. 19.30 zapalili świeczki w oknach naszej szkoły w kształcie literki V.

„I Ty możesz zostać Demostenesem!”

„I Ty możesz zostać Demostenesem!” – honorowy patronat RJP

Z ogromną satysfakcją informujemy, że honorowy patronat nad konkursem „I Ty możesz zostać Demostenesem!” Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej” objęła w tym roku Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.
Ubiegłoroczna, pierwsza edycja spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony uczniów i nauczycieli bolesławieckich szkół oraz władz miasta. Dała bowiem młodzieży możliwość przedstawienia w ciekawej formie swoich przemyśleń na temat współczesnego świata. Stąd pomysł, by w tym roku zaprosić do udziału uczniów szkół z całego Dolnego Śląska. Finał konkursu odbędzie się w maju 2013 r.

Sukces w VIII Konkursie Matematycznym „Koma”
W sobotę, 8 grudnia, odbył się finał VIII Konkursu Matematycznego „Koma” 2012/2013. Tytuł laureata (VIII miejsce) zdobył Piotr Michalski, uczeń kl. III b (jedyny bolesławianin wśród laureatów konkursu organizowanego przez Fundację Matematyków Wrocławskich; Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego). Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs Fizyczny

W dniu 11.12.2012. r. 27 uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w szkolnych eliminacjach I Powiatowego Konkursu Fizycznego. Do finału powiatowego zakwalifikowali się: Karol Wilk, Piotr Michalski i Marcin Galek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.