Orszak Trzech Króli – koncert kolęd

W niedzielę, 6 stycznia, ulicami Bolesławca przeszedł po raz pierwszy Orszak Trzech Króli. pochód zakończył się w centrum Bolesławca, w Rynku, gdzie uczestnicy przemarszu, nie bacząc na deszcz i chłód, mogli obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów jednej ze szkół średnich oraz wysłuchać kolęd w wykonaniu uczennic naszej szkoly – Niny Wąsik, Anny Romaszko oraz Karoliny Grodzickiej. Dziewczęta – jak zawsze – zachwyciły słuchaczy przepięknym wykonaniem utworów.

Wigilie klasowe

Dnia 21.12.2012r w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. W tym czasie panowała świąteczna atmosfera i wyczuwało się ducha świąt. Z tych spotkań mamy dużo zdjęć i zapraszamy do ich obejrzenia. Przygotowały: Ewelina i K….

Wyniki konkursu pięknego pisania
Mistrzem kaligrafii 2012/2013 została Julita Stępak – uczennica kl.II e – która niewielką przewagą punktów pokonała swe największe rywalki:
Gabrielę Michlę z kl.II d oraz Noemi Kubis z kl.II a. Gratulujemy zwycięstwa!

Warsztaty w świetlicy

Przed nami czas świąteczny i radosny, dlatego też uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w świetlicy szkolnej.

Mogli podczas nich wykonać kartki i ozdoby świąteczne, które zostały przekazane na kiermasz zorganizowany przez Samorząd Uczniowski

Jasełkowe przedstawienie

20 grudnia Szkolny Zespół Artystyczny „SZA” wystawił przedstawienie jasełkowe, które rozbawiło, wzruszyło i wprowadziło w klimat nadchodzącego Bożego Narodzenia zgromadzonych gości. A życzenia świąteczne? Oto one: „Bóg się rodzi… w człowieku. To na to powinniśmy mieć nadzieję – na obudzenie się w nas miłości do drugiego człowieka. Do każdego człowieka. Świat – to my. Życzmy sobie nawzajem pięknego świata i uczyńmy go pięknym. Niech się spełni cud…”

Galeria zdjęć przygotowana przez Oliwię Wolską z klasy VI c.

Idą święta

Idą święta… Przyszły dzieci. Nasze gimnazjum odwiedziły dzieci z bolesławieckich przedszkoli. Maluchy obejrzały przedstawienie przygotowane przez zespół artystów.

DEUTSCHMEISTER
18 grudnia 2012 r. odbył się etap powiatowy konkursu języka niemieckiego „DEUTSCHMEISTER”. Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Sławomir Ciosek z klasy 1d. Natomiast wysokie 5 miejsce wraz z wyróżnieniem otrzymała uczennica klasy 3b Daria Zioła. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
M. Dyr, M. Walęga

Wyśpiewać klimat Świąt Bożego Narodzenia…
14 grudnia śpiewająca część Szkolnego Zespołu Artystycznego „SZA” oraz p. Aleksandra Sozańska – Kut jako goście specjalni wzięli udział w X Jubileuszowym Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół im. J. Piłsudskiego w Nowej Wsi.