Poniedziałek, 26 Maj 2014 09:02

Nasza szkoła otrzymała tytuł ROK SZKOŁY W RUCHU przyznany przez Minister Edukacji Narodowej. Jesteśmy pierwszym gimnazjum w Bolesławcu, które uzyskało zatwierdzenie projektu, którego realizacja była podsumowaniem naszej codziennej pracy. Mapa szkół.

Praca w ramach projektu obejmowała prezentację działań z poszczególnych obszarów określonych w regulaminie. Rozpoczynając projekt i zagłębiając się w jego szczegóły doszliśmy do prostego wniosku , że my już na początku jesteśmy szkołą w ruchu, ponieważ co roku realizujemy urozmaicone zajęcia dla uczniów albo wprowadzamy nowe dla nich dyscypliny sportu, albo szukamy ciekawych miejsc, w których prowadzimy zajęcia, uzupełniamy magazynek w nowe, ciekawe przybory, zmieniamy formy i metody prowadzenia lekcji, a wszystko po to by Wam drodzy uczniowie było miło i przyjemnie, a każde zajęcia były przygodą.

Poniedziałek, 19 Maj 2014 19:17

W dniach 17, 18 i 19 maja 2014 roku odbyła się, ostatnia już w tym roku szkolnym, zbiórka pieniędzy w markecie Intermarche na cele charytatywne zorganizowana przy współpracy z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami”. W akcji wzięli udział wolontariusze z klas I, II i III gimnazjum. Opiekunami uczniów były panie: Bogusława Ogrodnik, Katarzyna Szymczykowska i Marzanna Janczak. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Poniedziałek, 12 Maj 2014 00:00

W dniu 9 maja 2014 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczystość z okazji 95 rocznicy powstania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Uczniowie naszego gimnazjum zostali nagrodzeni w okolicznościowym konkursie plastycznym: „Moje marzenia”.

Gratulujemy Adamowi Borkowskiemu z klasy I b, Klaudii Kotwicy z klasy II b, Dominice Bernackiej z klasy III b i Marceli Stachnio z klasy I b. Przedstawiamy prace naszych uczniów.

Środa, 28 Maj 2014 10:53

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O SZTUCE

IM. JOLANTY AJLIKOW-CZARNECKIEJ 2014r.

Organizatorami turnieju są Muzeum Ceramiki, Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr oraz Miejski Zespół Szkół nr 3 w Bolesławcu.

ETAP SZKOLNY – odbył się 14 kwietnia 2014r. w auli szkolnej. Startowało 24 uczniów z Gimnazjum Samorządowego nr 3 oraz 7 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2

WYNIKI

SZKOŁA PODSTAWOWA: 1 miejsce – ŁUKASZ SAWICKI KL. 6c

2 miejsce – DARIA BODZIIONA KL. 6c

3 miejsce – LYNDA DANG KL. 5a

4 miejsce – BARBARA FECYKKL. 6c

5 miejsce – WIKTORIA GÓRA KL. 5c

5- WERONIKA BORCZ KL. 5c

GIMNAZJUM: 1 miejsce – KAROLINA DOMAŃSKA KL. 3b

2 miejsce – ILONA CZYŻEWSKA KL. 3b

3 miejsce – PATRYCJA BOLUK KL. 3b

4 miejsce – KATARZYNA BOCHENEK KL. 2a

5 miejsce – SYLWIA KULCZYCKA KL. 1b

6 miejsce – KAMILA ĆWIK KL. 3e

ETAP POWIATOWY – odbył się 20 maja 2014r. na Zamku w Kliczkowie.

Z naszej szkoły startowało 5 uczniów: Łukasz Sawicki i Daria Odziana z kl. 6c S.P. nr 2, Karolina Domańska, Ilona Czyżewska i Patrycja Boluk z kl. 3b G.S. nr 3

Środa, 14 Maj 2014 10:25

08.05.2014 roku w CIK ,,Orzeł” w Bolesławcu odbył się finał konkurs ,,I ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”. Wszystkich gości oraz uczniów przywitała pani Irena Sikora – Kołodyńska – dyrektor Gimnazjum Samorządowego nr 3. Po przedstawieniu składu jury wygłosiła krótką mowę oraz przedstawiła szkoły biorące udział. Po uroczystym wstępie głos zabrał Sekretarz Miasta, p. Jerzy Zieliński. Następnie pani Monika Kalinowska przedstawiła uczestnikom kryteria oceniania.

Konkurs rozpoczęła grupa młodszych uczestników – klas VI szkół podstawowych i I gimnazjum.

Pierwszą uczestniczką była Maria Koplin, która mówiła o ambicji ludzi młodych. Przedstawiła ciekawe argumenty. Jednym z nich było to, że dzieci są skłaniane do spełniania marzeń rodziców, zamiast swoich. Nie chcąc ich zawieść, robią to.

Jako kolejna wystąpiła Weronika Śliwiak. Przedstawiła problem samookaleczania młodzieży. Apelowała o to, abyśmy pomagali osobom, które nie potrafią sobie poradzić z dręczącymi ich problemami oraz kompleksami.

Następnie Karolina Wojnarowicz poruszyła problem złego trybu życia. Pouczała nas, że nie dbając o swoje zdrowie, nabawiamy się różnych kompleksów, np. z powodu otyłości, która jest stwierdzana u coraz większej ilości młodych ludzi. Hasłem jej wypowiedzi było: „Żyjmy dłużej, dbajmy o zdrowie”.

Jedynym przedstawicielem płci męskiej w młodszej grupie był Mateusz Leihs, który mówił o przyjaźni. Każdy z nas potrzebuje kogoś takiego, przyjaciel nie musi być człowiekiem, może to być zwierzę albo miś. Na koniec Mateusz powiedział : „Dbajmy o swoje przyjaźnie”.

Po tym występie Oskar Lasko w wierszu o Demostenesie ukazał nam historię, jak chłopiec dążył do celu, mimo trudności, jakie stawały mu na przeszkodzie.

Po występie Oskara zaczęła starsza grupa uczniów – II i III klas gimnazjum.

Jako pierwsza w tej grupie wystąpiła Justyna Mazur. Problemem poruszanym w jej mowie były pieniądze. Uświadamiała nam, że lepiej się wzbogacić samemu, dążąc do tego, niż zdobyć majątek dzięki spadkowi lub wygranej.

Najbardziej tematem wypowiedzi oraz sposobem jego ujęcia zaskoczył nas Paweł Brodniak. Mówił o niedzielnych spacerach całej rodziny labiryntami sklepu IKEA, rozbawił wszystkich widzów, świetnie ukazując historię zakupów oraz uleganie przez nas sztuczkom sprzedawców. Zwrócił uwagę na wszechobecny konsumpcjonizm, który sprawia, że wizyta w sklepie stała się sposobem na spędzanie czasu, który można by poświęcić rodzinie.

Kolejną uczestniczką była Anna Prudzienica. W swym monologu poruszyła temat wulgaryzmów w wypowiedziach młodzieży

Marcelina Korycka uświadomiła nam, jak dzięki książkom poszerza się nasz zasób słownictwa oraz jak rozwija się wyobraźnia. W filmach to scenarzysta narzuca nam wizję, dzięki czytaniu sami możemy sobie wszystko wyobrazić.

Paweł Wroński pięknie mówił o uczuciach ludzkich. Powiedział: ”Świat należy do ludzi odważnych. Dbajmy o dobro, które zanika.”

Maja Szocińska w swojej wypowiedzi prowokacyjnie poruszyła temat homoseksualizmu. Mówiła o braku akceptacji nie tylko wśród obcych, ale również osób najbliższych i znajomych. Apelowała o to, abyśmy zastanowili się, czy mówiąc, że jesteśmy tolerancyjni, naprawdę tacy jesteśmy.

Smutną i prawdziwą historię dzieci chorych na nieuleczalne choroby przedstawiła Martyna Krasnowska. Zwróciła uwagę na to, co podkreśliła szczególnie w swojej wypowiedzi: nie bądźmy obojętni nie bójmy się uśmiechać do chorych dzieci i bawić się z nimi.

Uczennica naszej szkoły, Monika Mikołajczak, wygłosiła monolog o teatrze – o tym, jak bardzo lubi grać na scenie i wcielać się w różne postacie oraz jak bardzo jest to trudne. „Teatr to miejsce, w którym można oderwać się od rzeczywistości” – powiedziała.

Po wszystkich wystąpieniach odbył się poczęstunek. W trakcie, gdy wszyscy zajadali się smakołykami, jury w osobnym pomieszczeniu przeprowadzało naradę, przyznając miejsca i wyróżnienia.

Następnie przewodniczący jury, pan Mariusz Laudański, ogłosił wyniki.

Dolnośląskim Demostenesem został Paweł Brodniak (Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego wZgorzelcu)

1 miejsce w grupie młodszej zajęła Karolina Wojnarowicz (Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobregow Zgorzelcu)

W grupie starszej:
1 miejsce – Justyna Mazur (Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Zgorzelcu)

2 miejsce: Anna Prudzienica (Niepubliczne Gimnazjum Łużyckie z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zgorzelcu)

3 miejsce: Marcelina Korycka (Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Zgorzelcu)

4 miejsce: Maja Szocińska (II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu)

Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy ustawili się do zdjęcia pamiątkowego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wiktoria Szymczyk, kl. III e