Uczennice naszego gimnazjum z klasy 3D – Kasia Andrusieczko, Kasia Wycech, Dominika Sierpień i Hania Wróblewska biorą udział w kursie dla samorządów – liderów uczniowskich. W jego programie znajduje się min. zapoznanie się z rolą takiego lidera i jego celami oraz ćwiczenia umiejętności działania w grupie – niewątpliwie zarówno pojedyncze klasy, jaki cała szkoła są w końcu grupami. Dodatkowo, aby ukończyć kurs, należy organizować życie szkolne i napisać sprawozdanie na stronę kursu. Więcej informacji: http://www.ceo.org.pl/portal/home.

4 listopada 2010 r. odbyła się w naszej szkole akcja pt. „ Więcej zieleni w naszej przestrzeni”.
Była to akcja jednodniowa, polegająca na stworzeniu klombu na terenie naszej szkoły. Uczniowie przygotowali plakaty informujące o projekcie oraz chętnie zgłaszali się do uczestnictwa w nim. Akcja ta jest jednym z elementów, a zarazem

podsumowaniem projektu „Las zrównoważony”, w którym szkoła bierze udział od stycznia 2010. Uczniowie wraz z nauczycielami prowadzącymi ten projekt skonstruowali, a następnie wykonali klomb złożony głównie z krzewów. Była to akcja, która nas wiele nauczyła – m.in. szacunku do roślin, drzew a nawet całego lasu, do którego w dzisiejszych czasach tak mało zaglądamy.

W dniu 4.11.2010 odbyła się wycieczka do szkółki leśnej Nadleśnictwa Bolesławiec w Osieczowie. Uczestniczyli w niej uczniowie należący do projektu „Las zrównoważony”. Wspólnie z panią Anną Makielską z Nadleśnictwa udaliśmy się na teren szkółki, gdzie przeprowadzony został wykład na temat pracy leśniczego oraz

gry i zabawy. Dzięki takim zajęciom uczniowie mogli lepiej poznać las, nauczyć się go szanować oraz na własne oczy zobaczyć pracę leśników. Spotkanie z panią Anią uświadomiło nam jak trudna i odpowiedzialna jest praca tych osób. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko.

W niedzielę 10.10.2010 Poczet Sztandarowy w składzie: Katarzyna Chłopecka, Eliza Makiej, Dominika Sierpień, Aleksandra Bartczak, Aleksander Kinach i Mateusz Turek, reprezentujący naszą szkołę wraz z opiekunami p. Beatą i Piotrem Chmielik, uczestniczył w uroczystej Mszy św. z okazji obchodów X Dnia Papieskiego pod hasłem „ Odwaga Świętości”.
Msza św. odprawiona został w katedrze Legnickiej, przewodniczył jej Ks. bp Marek Mendyk. Po uroczystościach wszyscy spotkali się na wspólnym niedzielnym obiedzie w Wyższym Seminarium Duchownym. Polecamy stronę popadującą podróże, plecaki i turystykę wakacjezprzewodnikiem.pl

W sobotę (9.10.2010r.) nasi uczniowie tym razem nie odpoczywali, tylko zdobywali laury dla naszej szkoły. Konkurencją były drużynowe zawody w pierwszej pomocy. Pod wodzą pani Joanny Kutryby po morderczych wyścigach ze śmiercią pierwsze miejsce zdobyli: Marcin Sojka (kapitan), Kinga Kraczkowska, Marlena Paszko, Maks Brandt i Piotr Kopeć. Nagrodą okazały się być plecaki (po 1 dla każdego) i wspaniały puchar wręczony pani dyrektor przez drużynę. Nasi uczniowie pokonali min. I i II Prywatne Gimnazja z Bolesławca i grupę z Osiecznicy (szkoloną przez tamtejszą Straż Pożarną). Przed nimi niedługo będą indywidualne, wojewódzkie zawody z pierwszej pomocy. Życzymy powodzenia.

We środę pożegnaliśmy uczniów klas trzecich. Uroczysta akademia, wspaniały program artystyczny w wykonaniu Całej Grupy Pod Wezwaniem i zabawa na zakończenie w budynku gimnazjum. W piątek uczniowie odbierają świadectwa i ostatni raz (może jednak nie ostatni…) odwiedzają szkołę. Dzięki uprzejmości i współpracy z nami JoAśki Włodarczyk podpinam link ze zdjęciami z tych ostatnich dni. Dziękujemy.

Mamy certyfikat
28 maja 2010r. nasza szkoła otrzymała Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Zawdzięczamy to współpracy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Sukcesy w konkursie fizycznym
Po raz kolejny, uczniowie naszego gimnazjum, wzięli udział w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”. Maks Brandt i Maciej Woźny zostali wyróżnieni i otrzymali tytuł „TAON”.

„Nasz Euroregion – nasza tożsamość”

19 maja w Ratuszu ogłoszono wyniki konkursu „Nasz Euroregion – nasza tożsamość”. Przedmiotem rywalizacji było przygotowanie opracowań wycieczek do wybranych miejscowości w ramach obszaru objętego biletem Euro-nysa.
Na konkurs zgłoszono w sumie 13 prac. Konkurs został rozstrzygnięty w kategorii wycieczek jedno, dwu i trzydniowych.
Najlepszy program wypadu dwudniowego przygotowali uczniowie z naszego gimnazjum pod opieką Aleksandry Jaskowskiej. Program zdobył 95 punktów i otrzymał dofinansowanie na 2840 złotych.

Uczniowie klasy III e : Łukasz Janiec,Tomasz Cieślak, Tomasz Miżdal, Patryk Moskaluk, Jakub Suchcicki zostali laureatami konkursu „Moja okolica pięknieje dzięki RPO” zorganizowanego przez Departament Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. Marszałek Marek Łapiński oraz europoseł Piotr Borys objęli przedsięwzięcie honorowym patronatem.
Dwadzieścia siedem dolnośląskich gimnazjów, m.in. z Lubania, Prusic, Wrocławia, Wałbrzycha, Bolesławca, Zgorzelca, Niemczy, Głogowa, Legnicy, Lubina i Dzierżoniowa, zgłosiło swój udział w konkursie. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej ilustrującej inwestycje współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego (RPO WD).
Do finału zakwalifikowano reprezentacje z pięciu szkół. 10 czerwca 2010r. we Wrocławiu uczniowie przedstawili swój projekt.
Młodzi ludzie wykazali się niezwykłą pomysłowością. Były tańce, wywiady, filmy, komiksy, spektakle, prezentacje multimedialne, a nawet oskarowa gala.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli 78 pkt., zajmując I miejsce.
Otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a pod koniec czerwca pojadą na wycieczkę do Brukseli. Wyjazd ufundował poseł do Parlamentu Europejskiego, Piotr Borys.
Zwycięskiej drużynie gratulujemy

…w Meczach Matematycznych!
W sobotę 15 maja 2010r. w Instytucie Matematycznym Uniwesytetu Wrocławskiego odbyła się rozgrywka finałowa IX edycji Dolnośląskich Meczy Matematycznych. Nasz drużyna w składzie: Maks Brandt, Magda Filip, Maciej Woźny, Łukasz Janiec, Kuba Suchcicki, Aleksander Kinach, Kacper Piecyk, Jakub Feret, Roman Fekete, Piotr Kopeć zajęła I miejsce!
W sumie pokonaliśmy 44 gimnazja z województw: Dolnośląskiego, Opolskiego, Łódzkiego i Wielkopolskiego. Rozegraliśmy 7 spotkań i każde wygraliśmy. W finale pokonaliśmy drużyny z gimnazjum z Lublina i z gimnazjum z Ząbkowic Śląskich. Emocje były ogromne, a walka zacięta.
W nagrodę w najbliższą sobotę drużyna jedzie na wycieczkę do Kleinwelki. Otrzymaliśmy również Puchar Prezesa Fundacji Meczów Wrocławskich i pomoce dydaktyczne dla szkoły.
Jest to ogromny sukces uczniów i nauczycieli, którego nie udało się osiągnąć wielu innym szkołom.