Piątek, 30 Listopad 2012 11:54

Gimnazjum Samorządowe nr 3 przy Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Bolesławcu zaprosiło uczniów bolesławieckich szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy list do Św. Mikołaja”,który polegał na napisaniu listu do św. Mikołaja.
Wszystkie listy zostały zebrane osobiście przez Św. Mikołaja, który odwiedził szkoły 30 listopada 2012 r. (piątek). Teraz Mikołaj ma dużo pracy, przystępuje do czytania, a listów ma ogromny worek.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły w dniu 6 grudnia 2012r. Laureaci pięciu pierwszych miejsc zostaną nagrodzeni.

Wyróżnione prace zostaną opublikowane w albumie konkursowym, który otrzymają szkoły uczestniczące w konkursie.

Dziękujemy wszystkim szkołom, które aktywnie włączyły się do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Czwartek, 06 Grudzień 2012 13:42

Kochane Dzieci!

Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję Wam za listy i ciepłe słowa skierowane do mnie. Po tylu dniach ciężkiej pracy miło jest usiąść przy kominku i poczytać Wasze listy. Jak dobrze wiecie, dzisiaj mikołajki, czyli: moje święto. Wiele z Was, drogie dzieci, zadawało mi ważne pytania. Czy naprawdę istnieję? Kim jestem? Jak wyglądam? Sądzę, że cała magia tkwi w tajemnicy, w niedopowiedzeniu, w wyobraźni…
Przejdźmy do najbardziej oczekiwanego momentu, mianowicie do rozdawania prezentów. W tym roku Wasze prośby były rozmaite, poczynając od nowych komputerów, poprzez bardzo osobiste – np. o zdrowie bliskich, kończąc na marzeniach o pokoju na świecie. Jak pewnie się domyślacie, nie jestem w stanie spełnić wszystkich marzeń w tym samym czasie, ale stopniowo będę je realizował. Jednym z głównych – i jakże miłych – obowiązków, jakie muszę dzisiaj spełnić, jest rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy list do Św. Mikołaja”. Dotarło do mnie wiele prac. Nie było łatwo, napisaliście wiele wspaniałych listów. Niektóre wzruszały do łez, inne bawiły, a wszystkie chwytały za serce. Po naradach z Panią Mikołajową i elfami wybrałem dziewięć prac, które nagrodziłem. Nie zapominajcie jednak, że każdy z Was jest zwycięzcą i o każdym będę pamiętał podczas rozdawania prezentów.
Na zakończenie chcę powtórzyć raz jeszcze: pamiętajcie, magia tkwi w tajemnicy… Kto we mnie wierzy, na pewno się nie zawiedzie. Pozdrawiam Was gorąco i życzę Wam oraz Waszym bliskim zdrowych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia!

Niedziela, 09 Grudzień 2012 22:51

6 grudnia odbył się w naszej szkole „Turniej nauk przyrodniczych z elementami ekologii dla klas drugich”. Do konkursu przystąpiły drużyny trzyosobowe wybrane w wyniku eliminacji klasowych.

Uczniowie odpowiadali na pytania z materiału klasy pierwszej z zakresu biologii, geografii, chemii oraz fizyki. I miejsce zdobyła drużyna z klasy II B w składzie : Ilona Czyżewska, Karolina Domańska i Daria Pasierbiewicz. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Organizatorkami turnieju były panie: Karolina Dzierwa i Aleksandra Jaskowska.

W tym tygodniu odbyły się również dwa konkursy dla klas trzecich, które przeprowadziła p. K. Dzierwa:
1. „Poznaj swoją okolicę – formy ochrony przyrody na Dolnym Śląsku”
Nagrodzeni: I miejsce – Monika Marut, kl. III C
II miejsce – Milena Dmuchowska, kl. III D
III miejsce – Karolina Wilk, kl. III E

2. „Dbaj o swoje środowisko – test wiedzy ekologicznej”
Nagrodzeni: I miejsce – Karol Wilk, kl. III D
II miejsce – Antoni Zioła, kl. III B
III miejsce – Norbert Kojder, kl. III B

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Niedziela, 09 Grudzień 2012 23:20

Wyczekiwany i wypatrywany Mikołaj odwiedził świetlicę szkolną. Przybył z pomocnikami – Reniferem i Śnieżynkami, którzy prowadzili dla uczniów zabawy i konkursy. Byli z nami podczas turnieju tenisa stołowego. Serdecznie im dziękujemy i zapraszamy na następny rok.

Zwycięzcy świetlicowego turnieju tenisa stołowego: Sebastian Wilk – I miejsce, Marcin Skiba – II miejsce, Filip Ziobrowski – III miejsce.
Gratulujemy!

Wtorek, 11 Grudzień 2012 09:04

W dniach 7, 8, 9 grudnia 2012 roku grupa 31 wolontariuszy naszego gimnazjum z klas I c, II a, II c, III a, III b, III c, III e, III f uczestniczyła w zbiórce pieniędzy na cele charytatywne w Intermarche w Bolesławcu. Akcja odbyła się we współpracy z Fundacją „Dziewczynka z Zapałkami”. Opiekunami akcji były panie: Bogusława Ogrodnik, Katarzyna Szymczykowska i Marzanna Janczak. Wszystkim uczestnikom skladamy serdeczne podziękowania.

Wtorek, 11 Grudzień 2012 09:15

W sali gimnastycznej przy ul. Bankowej odbył się kolejny szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Korzystając z uprzejmości klub TOP, rozgrywaliśmy turniej tocząc gry jednocześnie na pięciu stołach.
W zawodach wzięło udział 22 chłopców i 11 dziewcząt. Dopiero po trzech godzinach gier eliminacyjnych , rozegrane zostały półfinały i finały turnieju. Długie wymiany, zwroty sytuacji i zaskakujące rozstrzygnięcia sprawiały, że oglądało się te mecze z prawdziwą przyjemnością.
W kategorii dziewcząt kolejne miejsca zajęły:
1. Marta Reguła 3d
2. Marlena Górecka 2e
3. Marta Mętel 1c
4. Wiktoria Juraszek 5-8 Aleksandra Cieśla, Dominika Bernacka , Dominika Czubak , Marlena Zapart , 9-11 Magdalena Kotwica, Wiktoria Szymczyk, Iza Sobolewska.
W kategorii chłopców kolejne miejsca zajęli:
1. Wojciech Buciak 2b
2. Sebastian Wilk 2e
3. Filip Ziobrowski 2e
4-9 Maciej Niemczyn , Szymon Andryjewicz , Michał Sobkowicz , Wojciech Kulik , Kamil Mikietiuk, Kacper Palczak, 10-16 Paweł Dubiel , Filip Greniuk, Kacper Chiminiak Sebastian Kata, Mateusz Wawrzyniak, Patryk Stachurski, Marcin Paleń, 17-22 Oskar Ilczyna, Mateusz Reformat, Paleń Dariusz, Dawid Pisarski, Marcin Skiba, Bartek Stępak.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju sportowego zaangażowania.
Organizatorzy Turnieju: Joanna Kutryba i Wojciech Buciak.

W sobotę, 24 listopada, grupa chętnych uczniów pojechała do Wrocławia na odczyt matematyczny, przeprowadzony przez p. Marka Zakrzewskiego, pracownika Wydziału Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej. Tematem wykładu, który wygłoszony został na Uniwersytecie Wrocławskim, były cztery aspekty matematyki: rachunki, rozumowanie, wyobraźnia, zastosowanie. Uczestnicy mogli poznać – m. in. – ciekawy sposób określenia wartości liczbowej pierwiastka drugiego stopnia z dwóch oraz wzór Eulera i jego zastosowanie. Opiekunem uczniów była p. D. Basiak.

17.10.2012 uczennice klasy III a: Marta Chrząstowska ,Sandra Wasilewska, Barbara Sawicka i Angelika Sondaj uczestniczyły w spotkaniu w Sali Rajców, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów ekologicznych.

Nasze uczennice zostały nagrodzone za inwentaryzację drzew w mieście. Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy spotkania udali się do lasu przy ulicy Piastów, gdzie wspólnie uczczono powołanie pierwszego w naszym mieście zbiorowego pomnika przyrody – Alei Przyleśnej, która jest siedliskiem pachnicy dębowej. Dziękujemy też witrynie iaquarius.pl w Warszawie

Czwartek, 25 Październik 2012 14:03
Rok 2012 został ogłoszony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Uczniowie naszego Gimnazjum z klasy integracyjnej III F pod opieką p. Bogusławy Ogrodnik odwiedzili we wrześniu i październiku miejscowy Dom Dziennego Pobytu.

We wrześniu odbyło się pierwsze spotkanie rozpoczynające cykl wizyt w tej placówce.
Młodzież została bardzo ciepło przyjęta przez seniorów, którzy przywitali ją słodkim poczęstunkiem. Odpowiadali oni chętnie na wszystkie pytania młodych gości, wspominali różne wydarzenia ze swojego życia, także te z czasów II wojny światowej, dzielili się swoimi pasjami i planami na przyszłość. Szczególnie zaimponował uczniom przykład aktywnego trybu życia seniorów.
Wizyta w bolesławieckim Domu Dziennego Pobytu okazała się dla gimnazjalistów pięknym oraz pouczającym przeżyciem, a zaowocowała nawiązaniem prawdziwego międzypokoleniowego porozumienia.
23 października odbyło się kolejne spotkanie – uczniowie pomagali seniorom w przygotowaniu dekoracji na festiwal Międzypokoleniowej Prezentacji Twórczości Artystycznej „Od przedszkola do seniora”.

Środa, 07 Listopad 2012 21:15

7 listopada 2012 roku odbył się etap regionalny konkursu pt. „W krainie łużyckich wód i mokradeł”, w którym trójka uczniów z klasy III d naszego gimnazjum (Justyna Marnicka, Milena Dmuchowska i Karol Wilk) zdobyła IV miejsce. Gratulujemy!

Wcześniej uczniowie zakwalifikowali się do tego etapu, biorąc udział w zmaganiach na poziomie powiatu, które odbyły się w Bolesławcu dnia 27.10.12 r.
Etap regionalny odbył się w Nadleśnictwie Ruszów, gdzie – oprócz konkursu – uczniowie wraz z opiekunami przeszli ścieżką edukacyjną, zapoznając się z tamtejszą przyrodą, fauną i florą. Dodatkową atrakcją było ognisko zorganizowane przez pracowników Nadleśnictwa.

Czwartek, 22 Listopad 2012 06:49

20 listopada 2012 r. nasza szkoła (jako jedna z dwóch w Polsce) wzięła udział w spotkaniu online z ekspertem p. Moniką Bielicką. Korzystając ze Skype’a uczniowie realizujący projekt Młodzi Przedsiębiorczy mogli zdobyć wiele cennych informacji na temat praw konsumenta, zakupów na odległość.

Kilka rad.Należy pamiętać, by:
– korzystać ze stron https,
– kupować od przedsiębiorstw a nie od osób prywatnych,
– zachowywać wszystkie paragony, faktury,
– reklamacje składać w ciągu 10 dni (w przypadku żywności – w ciągu trzech dni) – pisemnie, listem poleconym,
– nie odbierać i nie płacić za towar, który nie został przez nas zamówiony.

Więcej informacji będzie można uzyskać podczas Wieczorynki pt. „Prawa konsumenta”, która zostanie wkrótce zorganizowana w naszej szkole. O terminie spotkania poinformujemy niebawem.

Nad całym przedsięwzięciem czuwały panie: D. Basiak i M. Czyżowicz.

Sobota, 24 Listopad 2012 10:04

W listopadzie 2012 r. został rozegrany Szkolny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiły się cztery zespoły. Mecze rozgrywane były systemem „ każdy z każdym” pod okiem sędziów Adriana Graczyka oraz Piotra Bajera. Najlepszym strzelcem turnieju została Marta Mętel z klasy Ic zdobywczyni 7 bramek, równie piękne bramki zdobyły zawodniczki m.in. Paulina Szpila, Dominika Bernacka oraz Wiktoria Jaruszek.

I miejsce: Drużyna Football Girls w składzie: (od lewej) Aleksandra PELCZAR, Lidia STEMPAK, Klaudia WENEK, Paulina SZPILA, Marta MĘTEL i Izabela JACENTY.

II miejsce: Drużyna Dziubaski w składzie: (od lewej) Dominika BERNADZKA, Agata DŹWIR, Wiktoria JURASZEK, Aleksandra CIEŚLA i Nicol MORAWIEC.

III miejsce: Drużyna Black Angels w składzie: (od lewej) Wiktoria SZUSTAKOWSKA, Joanna MARCZAK, Karolina SIKORA, Paulina NOWICKA.

Zawodniczki odznaczyły się znakomitą kondycją fizyczną i duchem walki. Pomimo niesprzyjającej aury dziewczyny z pełną determinacją podchodziły do każdego z meczu. Za bardzo ambitną postawę w turnieju dziękuję- Patrycja Kasperek (organizator turnieju).