„Mów do mnie jeszcze…” – czyli: kolejny etap 55. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

9 marca w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki odbyły się eliminacje miejskie 55 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym wzięli udział uczniowie bolesławieckich gimnazjów. Komisja konkursowa przyznała dwie nagrody (zdobywcą jednej z nich został Bartosz Chmielewski z kl. III g) oraz trzy wyróżnienia (jedno z nich otrzymała Daria Ciach z kl. III b). Osoby nagrodzone zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Goście w naszym gimnazjum.
W czwartek, 4 marca, gościem naszej szkoły był Biskup Legnicki Stefan Cichy. W spotkaniu (poprzedzonym przygotowanym przez Szkolny Zespół Artystyczny krótkim montażem słowno – muzycznym) wzięli udział – oprócz uczniów i pracowników naszego gimnazjum – zaproszeni goście: przedstawiciele władz miasta oraz dyrektorzy i reprezentanci bolesławieckich szkół.

NAJZDOLNIEJSI ŚLĄZACY SĄ W NASZYM GIMNAZJUM

Maks BRANDT – 2D
Maciej WOŹNY – 3B

zostali laureatami konkursu matematycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista. Znaleźli się w 25-osobowej grupie najlepszych matematyków z całego Dolnego Śląska zajmując w końcowej klasyfikacji czołowe miejsca w pierwszej dziesiątce. Wielkie gratulacje dla Maćka i Maksa oraz dla ich nauczyciela matematyki Jerzego Janowicza.

Dziś, na 6. i 7. lekcji odbyły się eliminacje szkolne 55. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcami i jednocześnie reprezentantami naszej szkoły w mających się odbyć 9 marca eliminacjach miejskich zostali:
Bartosz Chmielewski (III g),
Izabela Kowalik (III d),
Daria Ciach (III b),
Monika Kamińska (II f)
Paweł Kafel (III b).

Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia podczas zmagań w kolejnym etapie konkursu.

NASI W PÓŁFINALE
Drużyna z naszego gimnazjum bierze udział w Dolnośląskich Meczach Matematycznych. Jest to konkurs , w którym dwie drużyny rozwiązują takie same zadania, by potem na zmianę je sobie zadawać. Przedstawione rozwiązania zadań oceniane są odpowiednią liczbą punktów. Ostatnio pojawił się pierwszy, ważny sukces w tym konkursie: drużyna z naszej szkoły

wygrała ze wszystkimi drużynami z grupy (Pieńsk, Bogatynia i Chojnów), co pozwoliło przejść do półfinału. W skład zespołu wchodzą :Maks Brandt, Maciek Woźny, Wojtek Kołodyński, Magda Filip, Kuba Feret, Tomek Marchel, Aleksander Kinach, Łukasz Janiec, Jakub Suchcicki, Roman Fekete, Piotr Kopeć i Kacper Piecyk. W półfinale zmierzą się z drużyną z gimnazjum w Bolkowie i z gimnazjalistami z dwóch szkół jeleniogórskich.
Zawodnicy mówią, że mecze nie były najtrudniejsze, aczkolwiek czasami przydało się sporo szczęścia. Jest to ciekawa, odmienna forma konkursu.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych meczach.

Nasze gimnazjum ma olimpijczyka

Trwa dobra passa uczniów naszego gimnazjum na konkursach matematycznych. Obok zwycięstw w konkursach drużynowych podziwiamy sukcesy, które osiąga uczeń klasy 2D:Maks BRANDT
Po pomyślnym przebrnięciu przez eliminacje szkolne i okręgowe Maks zakwalifikowany został do ogólnopolskiego finału V Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. W drugiej połowie marca w Warszawie będzie walczył o tytuł laureata. Warto przypomnieć, że Maks ma już jeden taki tytuł – zdobyty w ubiegłym roku. Życzymy jemu oraz jego nauczycielowi matematyki Jerzemu Janowiczowi powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu.

Siatkówka

W dniu 28.01.2010 odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt.Nasza reprezantacja podtrzymała tradycję z minionych lat i odniosła spektakularne zwycięstwo, nie tracąc ani jednego seta. Mistrzyniami powiatu zostały: Wiktoria Mienculewicz, Karolina Tokarska, Klaudia Banowicz, Aleksandra Mocna, Paulina Janicka,, Klaudia Czaplinka, Aleksandra Dziuba, Nikola Nurkowska, Paulina Wenek, Karolina Sabadasz, Daria Majchrowicz. Opiekunka reprezentacji jest Joanna Kutryba.

Sukces w tenisie stołowym

W Mistrzostwach Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt zwyciężyły Nikola Nurkowska i Anna Latosińska z naszego gimnazjum.
Również w kategorii chłopców najlepsi okazali się nasi gimnazjaliści Tomasz Bojko
i Kamil Nebesny. Gratulujemy

Liga Naukowa jest konkursem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty realizowanym przez Liceum Ogólnokształcące Nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Od 5 lat uczniowie naszej szkoły kwalifikują się do etapu wojewódzkiego Ligi Matematycznej. Konkurs dzieli się na

trzy etapy: szkolny, regionalny, wojewódzki. Etap szkolny polega na rozwiązaniu przez uczniów testu wielokrotnego wyboru, w etapie regionalnym bierze udział czterech najlepszych uczniów, którzy rozwiązują zadania on-line w sieci. Uczestnicy etapu wojewódzkiego rozwiązują zadania drużynowo, pracując dla grupy, ale również powiększając swój indywidualny dorobek punktowy. W edycji 2010 w etapie szkolnym wzięło udział 60 uczniów, najlepsi okazali się: Maks Brandt, Maciej Woźny, Magdalena Filip i Anna Latosińska. Drużyna, którą oni tworzą została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego. Dorobek punktowy szkolnej drużyny wynosi: 1094 pkt, z czego Maks Brandt zdobył 304 pkt, Maciej Woźny 288 pkt, Anna Latosińska 258 pkt i Magdalena Filip 244. Etap wojewódzki odbędzie się 25 lutego 2010 we Wrocławiu.

XVIII Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Dnia 28.01.2010 odbył się etap rejonowy XVIII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w którym udział wzięli:

Łukasz Janiec – uczeń klasy III e

Marcin Sojka – uczeń klasy II e

I miejsce w grupie szkół gimnazjalnych zajął Marcin Sojka i tym samym weźmie udział w etapie okręgowym!!! II miejsce zajął również uczeń naszej szkoły – Łukasz Janiec.

Gratulujemy!