Piątek, 27 Czerwiec 2014 08:51

We czwartek pożegnaliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum i szóstych szkoły podstawowej. Uroczysta akademia, na której wręczono nagrody i wyróżnienia zgromadziła uczniów i rodziców . W piątek uczniowie odbierają świadectwa i ostatni raz (może jednak nie ostatni…) odwiedzają szkołę.

Poniedziałek, 01 Wrzesień 2014 12:14

Nowy rok szkolny rozpoczynamy znakomitą wiadomością: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+, po dokonaniu oceny wniosków złożonych w ramach sektora Młodzież – Akcja 1. – Mobilność Edukacyjna, zatwierdziła do realizacji naszą propozycję i przyznała dofinansowanie w wysokości 11814 euro projektowi zatytułowanemu „Kraina cudów”.

Młodzież z naszej szkoły wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z dwóch włoskich miast (Vallecorsa i Acuto) – by oderwać się na chwilę od rzeczywistości : ) – przeniesie się we wrześniu i październiku do świata baśni i legend europejskich. Uczestnicy projektu przyjrzą się opowieściom i postaciom, wcielą się w role magicznych istot, przygotują również spektakl oparty o wybrane, najciekawsze – według nich – teksty.

No cóż, nie lubimy się nudzić… : )

Środa, 24 Wrzesień 2014 11:23

W dniu 16 września 2014 r. odbyły się obchody „Dnia Sybiraka”. Uroczystość rozpoczął Pan Prezydent Miasta Bolesławiec – oficjalnym przemówieniem, a następnie wraz z Panem Wójtem przybił pamiątkowe gwoździe do sztandaru Związku Sybiraków.

Po krótkiej części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości wzięli udział w „Marszu Pamięci” na Cmentarz Komunalny w Bolesławcu. Punktem kulminacyjnym obchodów były przemówienia pod Pomnikiem Polaków Zesłanych na Sybir, m.in. Pani Marii Niemczuk, Pana Prezydenta oraz ucznia Gimnazjum Samorządowego nr 2, a także modlitwa odprawiona przez księdza Stanisława Kusika. Uroczystość zwieńczył Apel Poległych z salwą honorową. W uroczystości wzięły udział również Poczty Sztandarowe m.in. Związku Sybiraków i bolesławieckich szkół. Wśród nich znalazł się również Poczet Sztandarowy naszej szkoły.

Środa, 24 Wrzesień 2014 11:25

W dniu 18 września Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości odsłonięcia pomnika ku pamięci „Dzieciom – Bezbronnym Ofiarom Wojen”.

Organizatorem wydarzenia była Szkołą Podstawowa nr 4. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Prezydent Miasta Bolesławiec, przedstawiciele władz miasta oraz Pan Paweł Śliwko, wieloletni dyrektor szkoły i pomysłodawca przedsięwzięcia. Wszyscy goście wygłosili wzniosłe przemówienia, jednakże opowieść Pana Śliwko, który sam, jako dziecko przeżył wojnę, wywołała u wielu obecnych wzruszenie. Obchodom towarzyszyły pieśni wykonywane przez uczniów SP nr 4.

Wtorek, 30 Wrzesień 2014 07:41

26.09.2014 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas uroczystości mieliśmy okazję zapoznać się z jego historią, którą przedstawili uczniowie naszego gimnazjum. Całość została zwieńczona artystycznym pokazem oraz symbolicznym zapaleniem zniczy. Hołd polskim bohaterom II wojny światowej oddaliśmy również minutą ciszy.

Poniedziałek, 06 Październik 2014 00:00

W dniu 2 października 2014 zorganizowaliśmy dla uczniów klas I gimnazjum Dzień Pierwszaka. Młodzież rywalizowała ze sobą w różnorodnych konkurencjach. W pierwszej części uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania sprawdzające wiedzę na temat szkoły.

W drugiej części czekały na nich konkurencje sportowe. Uczniowie rywalizowali w grupach dziesięcioosobowych pokonując tory przeszkód z piłeczką ping-pongową umieszczoną na paletce, kozłując i biegnąc z woreczkiem na głowie. Następnie brali udział w konkursie rzutów do kosza.

Po pierwszej części rywalizacji na prowadzeniu były klasy Ia i Ic, ale część sportowa rozstrzygnęła rywalizację na korzyść klasy Ib, która ostatecznie zajęła I miejsce. II miejsce przypadło klasie Ia, a III miejsce klasie Ic.

Poniedziałek, 13 Październik 2014 12:44

W niedzielę 12 października 2014 r. obchodzony był Dzień Papieski, który przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.

Z tej okazji odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka, która po raz pierwszy odbyła się nie jak dotychczas w Katedrze Legnickiej, lecz w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.

W tym szczególnym wydarzeniu udział wzięły Poczty Sztandarowe Szkół im. Jana Pawła II z Diecezji Legnickiej.

Wśród zaproszonych znalazło się również nasze Gimnazjum, którego Poczet Sztandarowy włączył się w uroczyste obchody Dnia Papieskiego. Delegację naszej szkoły tworzyli: Pani Dyrektor Irena Sikora-Kołodyńska, Pan Piotr Chmielik oraz asysta i opiekun Pocztu Sztandarowego.

W programie oprócz Mszy Świętej znalazła się również przedstawienie okolicznościowe przygotowane przez dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce oraz występ Młodzieżowej Orkiestry Diecezji Legnickiej Sursum Corda pod batutą Pana Marka Garcarza.

Słodkim akcentem uroczystości był poczęstunek w Centrum Spotkań im. Jana Pawla II.

Środa, 22 Październik 2014 18:35

Wolontariat Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża

Grupa wolontariuszek już trzykrotnie uczestniczyła w charytatywnych akcjach organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż. Po akcjach: „ Wyprawka dla Żaka ”, „ Kampania walki z głodem”, 16 i 17 października włączyły się do kolejnego przedsięwzięcia PCK, przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiej akcji „ Godne Dzieciństwo”.

W akcjach udział wzięły: Klaudia Bis, Natalia Gliniecka, Nicola Kruk, Natalia Maguder, Magdalena Radzińska, Marta Sakowska, Wiktoria Szulik, Wiktoria Woźna.