Mistrzostwa Bolesławca w Piłce Nożnej

bolesławiec

Pierwsi rywalizowali 12 października chłopcy, którzy w rozgrywkach grupowych przegrali z GS 1 oraz pokonali GS 4, dzięki czemu awansowali do półfinału rozgrywek o Mistrzostwo Bolesławca. W półfinale gładko uporali się z zawodnikami GS 2, co dało awans do finału i ponowne spotkanie z GS 1 – tym razem przegrane po zaciętej walce 2:3.

Następnego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Tutaj obyło się bez większych emocji – nasze dziewczęta pokonały po 4:0 drużyny GS 1 i Oxpressu, tym samym zapewniając sobie awans do rozgrywek powiatowych.

Wtorek, 01 Grudzień 2015 00:00

Od 26 do 28 listopada 2015 r. uczennice gimnazjum z klas: I a (Dominika Hanysz, Wiktoria Góra), z II c (Marta Jadach, Wiktoria Wereszczuk, Ewelina Wołoszyn) oraz z III a (Karolina Łazarz) wraz z opiekunami p. Ludmiłą Rutką i p. Agnieszką Korczak uczestniczyły w Laboratorium Innowacji dla Zmian Społecznych, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie.

Było to kolejne działanie projektu „Dolnośląska Kampania przeciwko Mowie Nienawiści” w ramach programu „Obywatele dla Demokracji” finansowanego z Funduszy EOG. W laboratorium wzięło udział 50 osób z terenu całej Polski oraz z Norwegii. W czasie laboratorium pracowaliśmy i uczyliśmy się, głównie warsztatowo, jak wykorzystywać techniki kreatywne w przeciwdziałaniu mowie nienawiści w sieci.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz wypracowanie kreatywnych metod przeciwdziałania mowie nienawiści.

Mogliśmy nauczyć się:

– jak wykorzystywać media społecznościowe w przeciwdziałaniu mowie nienawiści w sieci,

– jak tworzyć grafiki internetowe, aplikacje mobilne,

– jak planować i prowadzić zajęcia edukacyjne online mające na celu przeciwdziałaniu mowie nienawiści w sieci,

– jak organizować akcję (online i offline) , mobilizując do przeciwdziałania mowie nienawiści.

Poniedziałek, 19 Październik 2015 08:29

DZIEŃ PAPIESKI

Asysta Pocztu Sztandarowego GS nr 3 miała zaszczyt po raz kolejny uczestniczyć w obchodach Dnia Papieskiego, które odbyły się 11 października 2015 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Tegoroczny Dzień Papieski przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Z tej okazji odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka.

O przepiękną oprawę muzyczną mszy zatroszczyła się góralska Kapela Janicki z Borówna k. Czarnego Boru.
W tym szczególnym dniu udział wzięli przedstawiciele Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z Diecezji Legnickiej wraz ze sztandarami.

Konkurs na plecak szkolny dla dziewcząt

Dnia 13 października wśród uczennic należących do naszej szkoły zorganizowaliśmy konkurs na najlepszy plecak szkolny dla nastolatek. Wśród uczestniczek konkursu mogły wziąć udział wszystkie dziewczyny uczęszczające na zajęcia z tematyki: mode / design / kreacja stylu. Były to zajęcia specjalnie ukierunkowane w stronę naszych przyszłych zawodów, prowadzone przez Panią mgr Annę Muchę. Wśród najważniejszych czynników jakie braliśmy pod uwagę były:

• wykonanie plecaków: materiał, szwy, elementy towarzyszące
  • wielkość oraz organizacja przestrzeni wewnętrznych
  • aspekty spełniające rolę plecaka szkolnego
  • design – nawiązujący do mody szkolnej

Zwycięzca – plecak dziewczęcy od Brytyjka.pl

Wśród plecaków do szkoły różnych polskich i zagranicznych marek, wzieliśmy pod uwagę dystrybutorów takich jak:

PASO.PL E-PLECAKI.PL TORNISTRY-PLECAKI.PL BRYTYJKA.PL
PLECAKOWIEC.PL COOLPACK ST. SEET MAJEWSKI PLECAKI.COM

Zwycięzcą, w kategorii moda-design oraz jakość wykonanie został sklep z plecakami dla dziewcząt Brytyjka.pl:

dziewczęce plecaki

Oferujący: modele młodzieżowe, szkolne dziecięce, plecaki do szkoły na kółkach, oraz tornistry.. Ponadto Brytyjka to producent plecaków skórzanych, z nylonu, cordury. Idealnych jako modele do pracy, na laptopa, czy uprawianie turystyki.

Chcesz dowiedzieć się więcej o działalności naszego serwisu GIm3 Bolesławiec?

Wejdź na stronę główną Zapisz się do naszego Newslettera Obejrzyj wszystkie wpisy

Aktualnie szykujemy również nowy projekt – który rozwinie nasze serwis w kierunku recenzji elementów mody szkolnej:

Patronem tego przedsięwzięcie zostanie serwis plecaki.szkola.pl prowadzony przez Iwonę Mickiewicz.