Mistrzostwa Bolesławca w Piłce Nożnej

Pierwsi rywalizowali 12 października chłopcy, którzy w rozgrywkach grupowych przegrali z GS 1 oraz pokonali GS 4, dzięki czemu awansowali do półfinału rozgrywek o Mistrzostwo Bolesławca. W półfinale gładko uporali się z zawodnikami GS 2, co dało awans do finału i ponowne spotkanie z GS 1 – tym razem przegrane po zaciętej walce 2:3.

Następnego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Tutaj obyło się bez większych emocji – nasze dziewczęta pokonały po 4:0 drużyny GS 1 i Oxpressu, tym samym zapewniając sobie awans do rozgrywek powiatowych.

Wtorek, 01 Grudzień 2015 00:00

Od 26 do 28 listopada 2015 r. uczennice gimnazjum z klas: I a (Dominika Hanysz, Wiktoria Góra), z II c (Marta Jadach, Wiktoria Wereszczuk, Ewelina Wołoszyn) oraz z III a (Karolina Łazarz) wraz z opiekunami p. Ludmiłą Rutką i p. Agnieszką Korczak uczestniczyły w Laboratorium Innowacji dla Zmian Społecznych, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie.

Było to kolejne działanie projektu „Dolnośląska Kampania przeciwko Mowie Nienawiści” w ramach programu „Obywatele dla Demokracji” finansowanego z Funduszy EOG. W laboratorium wzięło udział 50 osób z terenu całej Polski oraz z Norwegii. W czasie laboratorium pracowaliśmy i uczyliśmy się, głównie warsztatowo, jak wykorzystywać techniki kreatywne w przeciwdziałaniu mowie nienawiści w sieci.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz wypracowanie kreatywnych metod przeciwdziałania mowie nienawiści.

Mogliśmy nauczyć się:

– jak wykorzystywać media społecznościowe w przeciwdziałaniu mowie nienawiści w sieci,

– jak tworzyć grafiki internetowe, aplikacje mobilne,

– jak planować i prowadzić zajęcia edukacyjne online mające na celu przeciwdziałaniu mowie nienawiści w sieci,

– jak organizować akcję (online i offline) , mobilizując do przeciwdziałania mowie nienawiści.

Poniedziałek, 19 Październik 2015 08:29

DZIEŃ PAPIESKI

Asysta Pocztu Sztandarowego GS nr 3 miała zaszczyt po raz kolejny uczestniczyć w obchodach Dnia Papieskiego, które odbyły się 11 października 2015 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Tegoroczny Dzień Papieski przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Z tej okazji odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka.

O przepiękną oprawę muzyczną mszy zatroszczyła się góralska Kapela Janicki z Borówna k. Czarnego Boru.
W tym szczególnym dniu udział wzięli przedstawiciele Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z Diecezji Legnickiej wraz ze sztandarami.