Torebeczka damska dla uczennicy

Wraz z ostatnim konkursem, który został zorganizowany na łamach bloga  gim3.boleslawiec, wybraliśmy nagrody główne – będą to modne torebeczki damskie – ufundowane przez sklep Brytyjka.pl.


torebeczki bolesławiec

 

Powyższe 6 modeli torebeczek, wybrałyśmy z aktualnej oferty sklepu Brytyjka.pl. Są to zarówno małe torebki typu worki w 3 kolorach: beżowy, szary oraz khaki. Następnie torebeczki owalne z fakturą skóry węża w jednym kolorze, prezentowanym powyżej. Klasyczne mini torebki szkatułeczki, które występują zarówno w wersji glamour jak i klasycznej. Ostatnimi fasonami są torebki kopertówki z kwiatami. Mamy nadzieję że wybrane modele spodobają się uczennicom z Bolesławca.

 


Inne wiadomości z naszego Bloga gim3.boleslawiec.pl.

Konkursy Szkoły Gimnazjalnej

Zuzanna Hryniewicz z klasy 3e Gimnazjum nr 2 i Wiktoria Góra z klasy 3a Gimnazjum nr 3 dostały się do finału konkursu „Pokaż Język: I know I can”, który jest organizowany przez Posłankę do Parlamentu Europejskiego panią Danutę Jazłowiecką i obejmuje województwa dolnośląskie i opolskie.

Pod nazwą The Perfect Duet, Zuzia i Wiktoria razem z nauczycielem języka angielskiego napisały zwrotki do piosenki pt. „Crazy” duetu Lost Frequencies & Zonderling, następnie nagrały własną wersję utworu. Treść zwrotek miała w ogólnym przesłaniu być zgodna z myślą przewodnią konkursu, czyli „I know I can” i mottem Posłanki: „wiara w siebie czyni cuda” oraz nieść pozytywne przesłanie. 14 maja Zuzia i Wiktoria wystąpią na żywo na deskach Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Opiekunami zespołu są panie Agnieszka Gerwatowska i Justyna Rapa.

Nasza Inwestycja Marzeń

Prezentacja na „Dolnośląską Galę Talentów”. Film przygotowała Justyna Marnicka. Spiewają: Marta Werens, Karolina Grodzicka, beatbox Amadeusz Skokun, gitara Sławek Małkowski, tańczą: Ada Adamczyk, Klaudia Niziałek i Ola Bartczak.

Realizujemy projekt zorganizowany przez UNEP/GRID – Warszawa. Jego celem jest przeprowadzenie konsultacji społecznych na temat Naszej Inwestycji Marzeń, czyli budowy miejsca, które będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miasta Bolesławca i okolic.
Naszych projekt dotyczy przede wszystkim właściwego zagospodarowania terenu dawnego Dworca Wschodniego przy ul. Chrobrego. I wariant przewiduje budowę toru kartingowego, w II proponujemy stworzenie skansenu związanego z Ceramiką i amfiteatru letniego. Natomiast na terenie miejskiego lasu przy ul. 1000-lecia chcielibyśmy utworzenia parku rozrywki(paintball, park linowy).
Przewidujemy ścieżkę rowerową łączącą obie części Parku Rozrywki(ul. Chrobrego, ul. 1000-lecia). Punktem docelowym byłby Zamek Grodziec. Ścieżka rowerowa przebiegałaby przez gminę Kruszyn, Warta Bolesławiecka(wzdłuż byłego torowiska).
Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej www.geokonsultacje.edu.pl (po wejściu w zakładkę geoportal, należy wybrać Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu, kolejny krok to wariant I,II).

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przybycie na sesję konsultacyjną, która odbędzie się 8 czerwca 2011 roku o godzinie 1600.
Prosimy o rozpropagowanie naszego przedsięwzięcia. Polecamy wam także tanie plecaki szkolne do liceum – Bolesławiec.

Wiktoria Mienculewicz, Aleksandra Dziuba i Aleksandra Mocna-mistrzynie Bolesławca w rozegranych 18 maja Mistrzostwach Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej.

„Wszystko tak naprawdę zależy od ciebie, od tego, co kryje się w twoim sercu. To ty – jak Odys – przemierzasz czas i przestrzeń, wybierasz ścieżki, którymi zmierzasz do swojej Itaki. Sam wypełniasz czas między pierwszym a ostatnim oddechem.” Takie – między innymi – słowa usłyszeli dziś zgromadzeni w sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie, nauczyciele i goście, którzy wzięli udział w uroczystych obchodach pierwszej rocznicy nadania Gimnazjum Samorządowemu nr 3 imienia Jana Pawła II.

16 maja została zakończona zbiórka baterii w naszej szkole. Najwięcej baterii przynieśli:
1.Nicol Miller 3a
2.Karolina Sabadasz 3g
3.Daria Krzykliwa 1f
4.Alicja Rząsa 3a
5.Klaudia Niziałek 2d
6.Marcin Sojka 3e
W sumie od lutego zebraliśmy 3196 baterii. Czekamy na ogłoszenie wyników konkursu przez Urząd Miasta Bolesławiec, który ogłosi, jak wypadliśmy na tle innych szkół.
Najważniejsze jest jednak to, że uczniowie naszej szkoły dbają o środowisko!

Za zaangażowanie wszystkim uczniom serdecznie dziękuję.

Na rozegranych w Kamiennej Górze finałach Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców zawodnicy z naszego gimnazjum wywalczyli wicemistrzostwo. Gratulujemy.

Pokaż talent na „Dniach Miasta”.

BOK-MCC informuje, ze 17 kwietnia 2011 realizuje projekt „Promocja Młodych”. W jego ramach młodzi ludzie będą mogli zaprezentować swoje talenty przed publicznością podczas tegorocznych „Dni Miasta”.

Wszystkich uczniów naszego gimnazjum zapraszamy do czynnego udziału. Szczegóły na stronie BOK-MCC lub u p. H. Chlastawy, tel. 756445593

Wiosenna Akcja Sadzenia Drzew
W dniu 20.04.2011r. uczniowie klasy II d i III d posadzili drzewa w przyszkolnym ogródku. Akcja ta odbyła się w ramach Wiosennej Akcji Sadzenia Drzew z firmą Panasonic i bankiem HSBC. Łącznie posadzono 14 drzew- żywotników zachodnich(Thuja occidentalis),które będą pełnić funkcję żywopłotu.

Nasza delegacja na Uroczystościach Beatyfikacyjnych naszego patrona bł. Jana Pawła II w Krzeszowie

1 V 2011 Delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym i wychowawcami J.Kutrybą, B. P. Chmielik i A. Mroczek brała udział w diecezjalnych uroczystościach Beatyfikacyjnych naszego patrona w Krzeszowie. Do udziału w tej modlitwie dziękczynnej za Beatyfikację Jana Pawła II obecny biskup legnicki Stefan Cichy zaprosił delegacje szkół noszących imię nowego Błogosławionego.

W uroczystościach wzięło udział ponad 1500 osób z całej diecezji. Po relacji z placu św. Piotra w Rzymie i Mszy św. w sanktuarium krzeszowskim celebrowanej przez biskupa Tadeusza Rybaka rozpoczął się festyn rodzinny z udziałem m.in. dziecięcego zespołu „Dzieci Dawida” z Domu Kultury z Koskowic.

Aleksander Pyrka, Rafał Mrozik, Kamil Korczowski, Dariusz Paleń, Oskar Ilczyna, Damian Widera, Dawid Muniak, Amadeusz Skokun, Norbert Garbacz i Kamil Mikietiuk to mistrzowie powiatu w piłce nożnej. Opiekunem ekipy jest Piotr Bajer.

4 i 6 kwietnia 2011 zorganizowano w naszej szkole kiermasz świąteczny dla rodziców przyszłych i obecnych uczniów, podczas którego uczennice sprzedawały ozdoby i dekoracje własnoręcznie wykonane. Celem akcji było zebranie pieniędzy na uratowanie konia „Sznurka”. Dochód przekazano Fundacji Centaurus, która zobowiązała się zapewnić mu opiekę w ośrodku dla koni Dziękujemy Rodzicom za wsparcie naszej akcji!

Zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezja śpiewana. Przygotowywała ją p. Aleksandra Sozańska-Kut.

Nauka języków obcych

ETAP POWIATOWY IX POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM
Wtorek, 23 Maj 2017 07:00

W czwartek, 18 maja 2017 r., w naszym gimnazjum odbył się etap powiatowy IX Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klas drugich i trzecich. Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu znajomości gramatyki i leksyki języka niemieckiego, a także historii, kultury i geografii krajów niemieckojęzycznych. Konkurs trwał 90 minut i wzięło w nim udział aż 42 uczniów z 11 gimnazjów powiatu bolesławieckiego.

Ogromnym sukcesem jest zajęcie w tym konkursie II miejsca przez ucznia naszej szkoły – Macieja Michałowicza z klasy II a.

Gratulujemy!

„zDolny Ślązak Gimnazjalista”
Wtorek, 24 Listopad 2015 00:00

Z przyjemnością informujemy, że w II etapie konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z języka niemieckiego Sławek Ciosek (III c) zdobył 35 punktów na 43 możliwe, co dało mu II miejsce wśród wszystkich uczniów powiatu bolesławieckiego.

Gratulujemy serdecznie!

Mistrzowie języka niemieckiego
Poniedziałek, 18 Marzec 2013 00:56

14 marca odbyła się pierwsza edycja Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, zorganizowanego przez germanistów z II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Konkurs składał się z dwóch etapów: testu oraz rozmowy na zadany temat (w j. niemieckim).

Zdobywczynią pierwszego miejsca okazała się Daria Zioła (III F), drugiego – Sławomir Ciosek (I A).

Specjalne wyróżnienie przyznano uczniowi klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2, który awansował do drugiego etapu i znakomicie radził sobie podczas rozmowy.

Gratulujemy zwycięzcom!

DEUTSCHMEISTER
Piątek, 21 Grudzień 2012 10:55
18 grudnia 2012 r. odbył się etap powiatowy konkursu języka niemieckiego „DEUTSCHMEISTER”. Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Sławomir Ciosek z klasy 1d. Natomiast wysokie 5 miejsce wraz z wyróżnieniem otrzymała uczennica klasy 3b Daria Zioła. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
M. Dyr, M. Walęga

Pięknie czytamy. Po niemiecku.
Poniedziałek, 17 Grudzień 2012 08:43

12 grudnia 2012 roku w Gimnazjum Samorządowym nr 2 odbył się finał Konkursu Pięknego Czytania w Języku Niemieckim, w którym uczeń naszego gimnazjum – Sławomir Ciosek z klasy I D – zdobył I miejsce. Gratulujemy zwycięzcy!