Nasze Gimnazjum już po raz trzeci przystąpiło do Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W tym roku konkursy w ramach kampanii odbywać się będą od 4 kwietnia 2011 do 30 listopada 2011 roku. Hasło przewodnie kampanii brzmi: „Dorastamy, rozumiemy pomagamy”.
W ramach kampanii można uczestniczyć w następujących konkursach:
– sportowym – „O co biega?” (patronuje mu Marcin Lewandowski, mistrz Europy w biegu na 800 m, olimpijczyk z Pekinu, finalista mistrzostw świata),
– „Co Ty wiesz o Ameryce?”(Szukamy Młodych Mistrzów),
– plastyczno-literackim i ping-pongowym,
– dla świetlic i klas – „My wolontariusze”.
Wszystkie konkursy są nagradzane. Zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje – u pedagogów szkolnych, wychowawców i na plakatach w szkole.

„Posprzątaj po swoim psie”

W marcu odbył się szkolny konkurs plastyczny na plakat „Posprzątaj po swoim psie”. Konkurs został przeprowadzony przez pana Marka Haniszewskiego. W konkursie uczestniczyło 300 uczniów klas I i II. Komisja w składzie: pani Marzanna Janczak, pani Sylwia Wilk i pan Marek Haniszewski – wyłoniła zwycięskie prace i wyróżnienia.
Więcej…

DBAJMY O NASZE ŚRODOWISKO

Dnia 10.03.2011r. uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali akcję promocyjną, dotyczącą odnawialnych źródeł energii oraz segregacji elektrośmieci.
Impreza odbyła się na bolesławieckim rynku o godz. 10:00.

Więcej…

Tenisiści stołowi mistrzami strefy !!!

W rozegranych 8.03.2011r. Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej w Tenisie Stołowym reprezentacja naszego gimnazjum ( Kamil Nebesny, Patryk Nurkowski, Sławomir Wojdowski ) zdobyła I miejsce. Nasza drużyna pokonała kolejno: GS Bogatynia 3:1, GS Pisarzowice 3:1 oraz GS Lwówek Śl. 3:1 i awansowała do półfinału, w którym zmierzyła się z GS Lubawka wygrywając także 3:1. W meczu finałowym chłopcy spotkali się ponownie z GS Lwówek Śl. i po zaciętym pojedynku zwyciężyli 3:2 uzyskując tym samym awans do finału wojewódzkiego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Nebesny, który wygrał wszystkie pojedynki. Gratulujemy.

Szachy
Mistrzowie powiatu w szachach: Mikołaj Ziętek, Jakub Feret, Aleksander Kinach i Patrycja Eichstadt. Opiekun Irena Cypelt. Gratulujemy.
fot. istotneinformacje

Dzień Bezpiecznego Internetu

Monika Kamińska i Tomasz Balsewicz to specjaliści od znajomości zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Wygrali eliminacje szkolne konkursu w ramach obchodu Dnia Bezpiecznego Internetu. W organizowanym przez Zespół Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu konkursie dla uczniów gimnazjów z Bolesławca okazali się również niepokonani i zdobyli I miejsce oraz ciekawe nagrody. Gratulujemy i polecamy plecaki do szkoły w Olsztynie.

Tenis stołowy

Patryk Nurkowski i Kamil Nebesny – Mistrzowie Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Opiekun Piotr Bajer. Gratulujemy.
fot.MOSiR

Akcja bateria

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI ZBIERANIA BATERII
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zbierania baterii. Co miesiąc do maja będziemy rozliczać się z naszych zbiórek. Dla najbardziej zaangażowanych czekają nagrody!!!
Podpisane baterie przyjmuje
p. Małgorzata Zięba w sali nr 10
A do tego jeszcze parę informacji dlaczego warto zbierać baterie…
Więcej…

Mistrzynie powiatu

Drużyna dziewcząt została mistrzem powiatu w rozegranych 18 stycznia Mistrzostwach Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce i tym samym awansowała do zawodów strefowych.Gratulujemy.

fot.ii/MOS

Nagrody za promocję Bolesławca

Uczniowie naszej szkoły przygotowani przez nauczycieli uczestniczyli w wielu konkursach na szczeblu wojewódzkim i krajowym, w których odnosili sukcesy w 2010 roku. Należy podkreślić aktywny udział gimnazjum w projektach edukacyjnych, społecznych i kulturalnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
Więcej…

MAKS BRANDT – NAJLEPSZY NA DOLNYM ŚLĄSKU I CZWARTY W KRAJU

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny. Test składał się z 30 pytań punktowanych za 3, 4 i 5 pkt. (zależnie od stopnia trudności). Nagrodę główną – tygodniową wycieczkę do ośrodka turystycznego „Urocza” w Serpelicach nad Bugiem w czasie wakacji – wygrał jeden z naszych uczniów: Maks Brandt z 3D (uczeń Jerzego Janowicza). Maks zajął 1 miejsce w województwie i 4 miejsce w kraju. Drugi wynik w naszej szkole uzyskał Kacper Piecyk z 2B (uczeń Katarzyny Zięby) zajmując 12 miejsce na Dolnym Śląsku i 97 w kraju. O randze sukcesu świadczy fakt, że w konkursie brało udział ponad 3000 uczniów. Organizatorem konkursu jest firma Jersz – Łowcy Talentów. Wielkie gratulacje!

Kiermasz w świetlicy

Kiedy w szkole zapanowała przedświąteczna atmosfera w świetlicy miał miejsce kiermasz, na którym można było zakupić choinki z szyszek, makaronu, łańcuchów, łupin orzechów, stroiki, ozdoby choinkowe, witraże, karty prezentujące polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Chęć młodzieży do samodzielnego wykonania podobnych rzeczy była wielka, także w tym samym czasie trwały warsztaty. Wszystkim, którzy nas odwiedzili serdecznie dziękujemy. Nagrodami na kiermasz były między innymi takie męskie plecaki skórzane.

BOŻONARODZENIOWY WYSTĘP

21-22 grudnia 2010r. – odbywają się jasełka szkolne, przygotowane przez nauczycielkę polskiego, panią Moniką Kalinowską i panią od muzyki, Aleksandrę Sozańską-Kut. Jasełka głównie opierają się na walce zła z dobrem, przyjaźnią, nadzieją oraz miłością w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Barwny i bogaty rytmicznie repertuar świątecznych piosenek ożywiał występ za każdym razem, porywając za sobą widownię, szczególnie Last Christmas, kiedy to cała sala zaczęła klaskać.
Równie ciekawym połączeniem, wplatającym trochę nowoczesności do przedstawienia był bitboks, połączony ze skrzypcami i późniejszym wejściem chórowego śpiewu.
Gra aktorów okazała się dojrzała, mimo ich młodego wieku. 21 grudnia, o godzinie 16.00 w jasełkach specjalnie wystawianych dla grona pedagogicznego i przedstawicieli władz miasta można było zaobserwować duet w wykonaniu Marty Werens i jej ojca pana Józefa Werensa.

MAKS BRANDT WICEMISTRZEM
MAKS BRANDT WICEMISTRZEM DOLNEGO ŚLĄSKA !
Pod koniec listopada w naszym gimnazjum odbył się szkolny etap dolnośląskiego konkursu matematycznego KO-MA. Uczniowie po wysłuchaniu wykładu z trudnego materiału wykraczającego poza zakres programu liceum rozwiązywali zadania dotyczące poznanej wiedzy.
Więcej…

DRUŻYNA GS 3 ZNÓW WYGRYWA
DRUŻYNA GS 3 ZNÓW WYGRYWA W DOLNOŚLĄSKICH MECZACH MATEMATYCZNYCH
Jeszcze świeżo w pamięci mamy radość z zajęcia pierwszego miejsca na Dolnym Śląsku w ubiegłorocznej edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych, a już rozpoczął się nowy sezon. I rozpoczął się bardzo udanie. Pierwszy mecz eliminacyjny nasza drużyna rozegrała z zespołem Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu. Po godzinie niełatwych zmagań odnieśliśmy
Więcej…

Mistrzynie Bolesławca

fot. MOSiR

Wiktoria Mienculewicz, Karolina Tokarska, Klaudia Banowicz, Aleksandra Mocna, Katarzyna Frydryk, Paulina Janicka, Klaudia Czaplicka, Aleksandra Dziuba, Nikola Nurkowska, Justyna Sholtz, Daria Mjchrowicz i Karolina Sabadasz. To skład mistrzowskiej drużyny dziewcząt z naszego gimnazjum, która wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt. Opiekun: Joanna Kutryba. Gratulujemy.

II miejsce siatkarzy

fot.MOSiR i Plecak Sklep
W organizowanych przez MOSiR Mistrzostwach Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Chłopców nasza drużyna zdobyła II miejsce. Gratulujemy.

„Mamma mia!” – SZA w I L.O.
Odbywający się co roku w I Liceum Ogólnokształcącym Dzień Języków Obcych zakończył się dziś gorąco przyjętym przez zgromadzoną w auli publiczność musicalem „Mamma mia!” przygotowanym przez Szkolny Zespół Artystyczny naszego gimnazjum. Wraz z uczniami naszej szkoły wystąpili ubiegłoroczni absolwenci, którym serdecznie dziękujemy.