Dnia 20 czerwca 2011 roku redakcja Gazety Wrocławskiej poprosiła nas o zrelacjonowanie działań podjętych w ramach projektu pt. „Zielony Wizjoner” oraz przebiegu konsultacji społecznych. Następnie umieszczono artykuł, w którym doceniono aktywną postawę społeczną naszych uczniów. Zapraszamy do lektury: Gazeta Wrocławska z dnia 21.06.2011r.

Lokalne media (AZARTSAT, ISTOTNE), przedsiębiorstwo (PLANETLED) oraz MCC BOK w Bolesławcu współpracowały z nami przez cały czas trwania projektu. Pomogły nam w rozpropagowaniu naszych działań. BARDZO IM DZIĘKUJEMY!

Dnia 22.06.2011 roku odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2010/2011. Zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za uczestnictwo w konkursach, projektach edukacyjnych oraz za działalność szkolną. Znakomity program artystyczny przygotowała klasa IE we współpracy z wychowawcą klasy p. Karoliną Dzierwą. Oprawę muzyczną zrealizowało kółko artystyczne pod opieką Aleksandry Sozańskiej-Kut.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji.

Wycieczka – Politechnika Wrocławska
W ramach projektu ,,Odkrywać nieznane, tworzyć nowe – program rozwijania zainteresowań fizyką” grupa uczniów uczestniczyła w wycieczce na Politechnikę Wrocławską, która odbyła się 17 VI 2011 r. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie, na którym poruszano problemy dotyczące magnetyzmu i prądu elektrycznego. Wykład był wzbogacony o szereg interesujących doświadczeń. Druga część zajęć to zajęcia laboratoryjne poświęcone prawu Ohma. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia i wyciągali wnioski z pomiarów. Zajęcia maja na celu zainteresować uczniów fizyką oraz zapoznać ich z funkcjonowaniem uczelni. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach i z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd do Wrocławskiej Politechniki.

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 10 czerwca 2001 r.w związku z wystąpieniem zachorowań wywołanych E.coli.

„Człowiek z pasją – aktywnym obywatelem” – taki tytuł nosi stworzony przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły projekt, który (we współpracy z Gminą Miejską Bolesławiec) zrealizujemy w lipcu i sierpniu bieżącego roku. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Uczestniczyć w nim będą grupy młodzieży z sześciu miast partnerskich Bolesławca, które odpowiedziały na nasze zaproszenie. Są to: Molde (Norwegia), Mariagerfjord (Dania), Česká Lípa (Czechy), Siegburg (Niemcy), Nogent-sur-Marne (Francja), Vallecorsa (Włochy). W czasie tygodniowego pobytu naszych gości w Bolesławcu będziemy realizować kilka mniejszych projektów – tworzyć „Euro – drzewo ludzi z pasją”, przygotowywać wspólny koncert pod tytułem „Graj mi, Świecie!”, zorganizujemy także debatę na temat możliwości rozwijania zainteresowań w poszczególnych krajach. Zwieńczeniem projektu będzie nasz czynny udział w obchodach Bolesławieckiego Święta Ceramiki, którego ciekawym elementem będzie wieczorna parada pod hasłem „Ceramika w ogniu”.

Brawa dla siatkarek
W rozegranych we czwartek 9 czerwca Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej w kategorii dziewcząt triumfowały zawodniczki z nasze3go gimnazjum grające w składzie: Wiktoria Mienculewicz, Aleksandra Dziuba i Katarzyna Frydryk. Opiekunką dziewcząt jest Joanna Kutryba. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa z Lubawki, a na trzeciej – drużyna z Pieńska.

Konsultacje społeczne
Dnia 8 czerwca o godzinie 16:00 w naszej szkole odbyły się długo oczekiwane konsultacje społeczne.
Na konsultacjach mieliśmy zaszczyt gościć władze urzędu miasta Bolesławiec, gminy Bolesławiec oraz gminy Warty Bolesławieckiej. Byli z nami rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.
Pod głosowanie zostały poddane dwa warianty dotyczące nowych obiektów w naszym mieście oraz ścieżki rowerowej .
Zwycięski okazał się wariant I, czyli Park Rozrywki: tor kartingowy, paintball, park linowy oraz ścieżka rowerowa Bolesławiec – Grodziec. Tor kartingowy nie może znajdować się na zaproponowanej lokalizacji, uargumentował to rzeczowo nasz architekt miasta.
Projekt Geokonsultacje spotkał się z aprobatą ze strony zarówno mieszkańców, jak i władz miasta, gmin oraz architekta.
Serdecznie dziękujemy za obecność i oddanie swojego głosu.

Siatkarski

Wiktoria Mienculewicz, Aleksandra Dziuba i Aleksandra Mocna okazały się być najlepsze w Mistrzostwach Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej. Opiekunką zawodniczek jest pani Joanna Kutryba. Gratulujemy.

Spotkanie na szczycie.

Ukoronowaniem ‚Turnieju Drużyn Mieszanych w Piłkę Siatkową” uczniów naszej szkoły był mecz uczniowie –nauczyciele. Najlepszą reprezentację wystawiła klasa IIa, która składała się po połowie z dziewcząt i chłopców. Nauczyciele wystawili dwie kobiety i czterech mężczyzn.
Pierwszego seta wygrali uczniowie. Drugi set zakończył się zwycięstwem nauczycieli po wyrównanym i zaciętym pojedynku. W dwóch następnych górą byli nauczyciele.
Mecz okazał się bardzo dobrym pomysłem. Uczniowie dopingowali reprezentację klasy IIa a nauczycielki kibicowały swoim koleżankom i kolegom.
Pani Joanno może w przyszły roku powtórzylibyśmy taką imprezę?
A może takie mecze zorganizować również w innych dyscyplinach? My, siatkarze, uważamy, że warto.

Święto sportu

1 czerwca to w naszym gimnazjum dzień, w którym odbywa się święto sportu. Przygotowano wiele atrakcyjnych sprawdzianów sprawnościowych, odbył sie turniej koszykarski, siatkarski, mecze piłki nożnej. Wszyscy uczestnicy zawoow jak i kibice znakomicie sie bawili.

Dzień atrakcji

1 czerwca w naszym gimnazjum odbyła się kolejna edycja ‚Festiwalu Nauki”. Prezentowane są ciekawe projekty, prowadzone są warsztaty z modelowania 3D oraz odbył się „Szkolny Przegląd Talentów’.