Nasze gimnazjum włączyło się do udziału w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W tym roku hasło kampanii dla gimnazjum brzmi: „Mogę więcej, bo rozum nie śpi”. Patronem kampanii jest Maja Włoszczowska. Wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w konkursach, w których można wygrać nagrody pieniężne i rzeczowe. Szczegółowe informacje u wychowawców klas, wychowawcy w świetlicy i pedagogów szkolnych.

Reprezentacja GS nr 3 w piłce nożnej uczestniczyła w rozgrywkach na szczeblu powiatowym.

21.04.2010 r. w turnieju półfinałowym nasi reprezentanci pokonali kolejno Gimnazjum z Iwin 2:0 oraz Gimnazjum z Osiecznicy także 2:0 i zakwalifikowali się do Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Powiatu.

Zawody te odbyły się 26.04.2010 r. w Nowogrodźcu z udziałem trzech drużyn. Nasi piłkarze spotkali się w nich ponownie z Gimnazjum Osiecznica wygrywając 2:1 oraz remisując 1:1 z Gimnazjum Nowogrodziec. W ostatnim meczu Nowogrodziec zremisował z Osiecznicą 0:0 , sprawiając, iż nasza drużyna zajęła 1 miejsce.

Mistrzowie Powiatu występowali w składzie: Tomasz Mikietiuk, Tomasz Marchel, Adam Broda, Kacper Kurkiewicz (kpt.), Daniel Hyjek, Damian Gołąb, Patryk Woźny, Sylwester Drozd, Patryk Okraska, Kamil Korczowski, Rafał Mrozik , Rafał Kośmider, Aleksander Pyrka, Dawid Muniak, Amadeusz Skokun i Piotr Baran.

Kończąc te wypociny wspomnę, iż kolejne emocje piłkarskie czekają nas 7.05.10r. w którym to nasze Gimnazjum weźmie udział w kolejnym turnieju, organizowanym tym razem w Bolesławcu.

We czwartek 22 kwietnia odbył się II Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
I m. Karolina Turek, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy
II m. Joanna Rybacka, Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu
III m. Kamila Chrobot, Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu
Wyróżnienia uzyskali:
Karolina Hojniak, Gimnazjum w Gromadce
Krzysztof Pieszko, Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu

Uczeń klasy II b Oskar Sulikowski wykazał się największą wiedzą podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W nagrodę otrzymał rower. Sukces odniosła również drużyna reprezentująca nasze gimnazjum. Uczniowie Aleksander Kinach, Dawid Muniak i Oskar Sulikowski (kl.II b) zajęli I miejsce. Będą reprezentować powiat bolesławiecki w eliminacjach rejonowych w Jeleniej Górze. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli dziś udział w II Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym zorganizowanym w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych. Różnorodne konkurencje pozwoliły na zaprezentowanie wiedzy, kreatywności, zdolności literackich, plastycznych i aktorskich. Reprezentanci naszego gimnazjum (Marta Mądralska, Bartosz Chmielewski, Marcin Gawenda, Tomasz Bojko, Maksymilian Orawiec, Anna Dekarz, Martyna Janiec oraz Kornela Ilczyna) zdobyli II miejsce. Gratulujemy!

W dniu 15 kwietnia 2010 r., w kilka dni po tragicznych wydarzeniach w Smoleńsku, uczniowie naszego gimnazjum brali udział w specjalnej lekcji historii.
Przedstawiono sytuację Polski po 17 września 1939 roku oraz wyjaśniono sprawę zbrodni w Katyniu. Oddano hołd ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął Prezydent Lech Kaczyński wraz z Delegacją udającą się na obchody uroczystości 70-tej rocznicy wydarzeń z kwietnia 1940 roku. Lekcję przygotowali uczniowie z koła muzycznego wraz z panią Aleksandrą Sozańską-Kut, panią Lidią Sobczyk oraz panem Pawłem Wasilewiczem.

Przez ostatni tydzień sekcja plastyczna naszej szkoły w składzie: Klaudia Seneszyn, Malwina Seneszyn, Sabina Tomczyna, Patrycja Świca , Martyna Janiec, Anna Dekarz, Karolina Kurek, Marta Mądralska, Mariola Kurek, Monika Pluskwa, Weronika Jankiewicz, Izabela Kowalik, Katarzyna Dudyńska, Katarzyna Jaśkiewicz, Aleksandra Korczowska, Dominika Wójcik przygotowywała Wielkanocną Palmę, która w tegorocznym konkursie zajęła II miejsce pod względem wysokości (miała ponad 12 m!). W sobotę 27.03.’10r. palmy zostały wystawione przed budynkiem BOK-u, a dnia 30.03.’10r. odbyło się oficjalne wręczenie nagród. Gratulujemy!

W etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej Anna Latosińska z klasy 3f zdobyła I miejsce w kategorii gimnazjów. W kwietniu wystąpi w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Kowarach. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

NAJLEPSI MATEMATYCY Z GIMNAZJUM SAMORZADOWEGO NR 3 NA GALI LAUREATÓW
Maks BRANDT – 2D
Maciej WOŹNY – 3B
zostali laureatami konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista o raz Liceum 1 Mława.

Kolejny sukces Maksa z Gimnazjum Samorządowego nr 3 !!!
W sobotę 20 marca 2009 r. uczeń klasy II D Gimnazjum Samorządowego nr 3
MAKS BRANDT
uczestniczył w Warszawie w finale Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów
uzyskując tytuł laureata
W finale brało udział 161 gimnazjalistów z całej Polski. Maks powtórzył swój ubiegłoroczny sukces, gdy został laureatem jako uczeń klasy pierwszej gimnazjum. Gratulujemy sukcesu jemu i jego nauczycielowi Jerzemu Janowiczowi.