Piątek, 20 Listopad 2015 10:11

We wtorek 17.11.2015 r. odbył się w naszej szkole turniej szkół uczestniczących w programie aktywności sportowej dla uczniów klas 4 – 6 pod nazwą „ Multisport ”. Turniej przygotowali: I.Cypelt, A.Graczyk i P.Bajer.

W części oficjalnej z-ca prezydenta Bolesławca pan Kornel Filipowicz przekazał na ręce pani dyrektor Ireny Sikory – Kołodyńskiej sprzęt sportowy z życzeniami sportowych sukcesów oraz rozwijania zainteresowań i pasji młodych ludzi.

Następnie uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych i konkursach starając się zdobyć jak najwięcej punktów w klasyfikacji końcowej nie zapominając jednocześnie o dobrej zabawie. Wszyscy bawili się znakomicie i tylko ze sportowego obowiązku odnotujemy, że pierwsze miejsce zajęła SP nr 4, drugie gospodarze imprezy SP 2 a trzecie SP 5.

Uczniów do startu w zawodach w ramach programu Multisport oraz turniej przygotowali: I.Cypelt, A.Graczyk i P.Bajer.

Działamy w ramach kampanii młodych na rzecz praw człowieka w internecie
Wtorek, 01 Grudzień 2015 00:00

Od 26 do 28 listopada 2015 r. uczennice gimnazjum z klas: I a (Dominika Hanysz, Wiktoria Góra), z II c (Marta Jadach, Wiktoria Wereszczuk, Ewelina Wołoszyn) oraz z III a (Karolina Łazarz) wraz z opiekunami p. Ludmiłą Rutką i p. Agnieszką Korczak uczestniczyły w Laboratorium Innowacji dla Zmian Społecznych, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie.

Było to kolejne działanie projektu „Dolnośląska Kampania przeciwko Mowie Nienawiści” w ramach programu „Obywatele dla Demokracji” finansowanego z Funduszy EOG. W laboratorium wzięło udział 50 osób z terenu całej Polski oraz z Norwegii. W czasie laboratorium pracowaliśmy i uczyliśmy się, głównie warsztatowo, jak wykorzystywać techniki kreatywne w przeciwdziałaniu mowie nienawiści w sieci.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz wypracowanie kreatywnych metod przeciwdziałania mowie nienawiści.

Mogliśmy nauczyć się:

– jak wykorzystywać media społecznościowe w przeciwdziałaniu mowie nienawiści w sieci,

– jak tworzyć grafiki internetowe, aplikacje mobilne,

– jak planować i prowadzić zajęcia edukacyjne online mające na celu przeciwdziałaniu mowie nienawiści w sieci,

– jak organizować akcję (online i offline) , mobilizując do przeciwdziałania mowie nienawiści.

– polecamy też modne dodatki damskie z SweetSleep

Lekcje fizyki na Uniwersytecie
Czwartek, 03 Grudzień 2015 00:00

Uczniowie klas II naszego gimnazjum wybrali się do Wrocławia, gdzie na Wydziale Fizyki i Astronomii uczestniczyli w wykładzie pt. „Ruch i siły”, prowadzonym przez dr. Zygmunta Mazura. Teoria wzbogacona została ciekawymi doświadczeniami.

Praktyka wsparła wiedzę na temat ruchu prostoliniowego (jednostajnego i zmiennego), drgającego, ruchów krzywoliniowych oraz zasad: zachowania pędu i dynamiki.

ZDROWE ODŻYWIANIE-WIEM CO JEM
Sobota, 05 Grudzień 2015 00:00

Dnia 2.12.2015 r. uczniowie klasy III b wzięli udział w warsztatach kulinarnych w ZSOiZ w ramach projektu: ”ZDROWE ODŻYWIANIE-WIEM CO JEM”. Koordynatorkami projektu są panie: Marzena Plis-Lozer i Aleksandra Jaskowska. Gościem specjalnym warsztatów był znakomity kucharz SZYMON PRZYSTUPA-ambasador BODDUELLE FOOD SERVICE. Gimnazjaliści podzielenie na 3 –osobowe zespoły z wsparciem uczniów ZSOiZ przygotowywali zupy krem o różnych smakach.

Młodzi kucharze pod okiem mistrza gotowali zupy: gruszkową, paprykową ,brokułową z kiszonej kapusty, buraków, kukurydzy, poznawali nowe smaki, techniki przyrządzania. Na koniec zajęć prezentowali wykonane przez siebie potrawy ,dzielili się doświadczeniami, zadawali pytania kucharzowi. Wspólne zdjęcie i degustacja zup były ostatnim punktem warsztatów.