Prezentacja na „Dolnośląską Galę Talentów”. Film przygotowała Justyna Marnicka. Spiewają: Marta Werens, Karolina Grodzicka, beatbox Amadeusz Skokun, gitara Sławek Małkowski, tańczą: Ada Adamczyk, Klaudia Niziałek i Ola Bartczak.

Realizujemy projekt zorganizowany przez UNEP/GRID – Warszawa. Jego celem jest przeprowadzenie konsultacji społecznych na temat Naszej Inwestycji Marzeń, czyli budowy miejsca, które będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miasta Bolesławca i okolic.
Naszych projekt dotyczy przede wszystkim właściwego zagospodarowania terenu dawnego Dworca Wschodniego przy ul. Chrobrego. I wariant przewiduje budowę toru kartingowego, w II proponujemy stworzenie skansenu związanego z Ceramiką i amfiteatru letniego. Natomiast na terenie miejskiego lasu przy ul. 1000-lecia chcielibyśmy utworzenia parku rozrywki(paintball, park linowy).
Przewidujemy ścieżkę rowerową łączącą obie części Parku Rozrywki(ul. Chrobrego, ul. 1000-lecia). Punktem docelowym byłby Zamek Grodziec. Ścieżka rowerowa przebiegałaby przez gminę Kruszyn, Warta Bolesławiecka(wzdłuż byłego torowiska).
Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej www.geokonsultacje.edu.pl (po wejściu w zakładkę geoportal, należy wybrać Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu, kolejny krok to wariant I,II).

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przybycie na sesję konsultacyjną, która odbędzie się 8 czerwca 2011 roku o godzinie 1600.
Prosimy o rozpropagowanie naszego przedsięwzięcia. Polecamy wam także tanie plecaki szkolne do liceum – Bolesławiec.

Wiktoria Mienculewicz, Aleksandra Dziuba i Aleksandra Mocna-mistrzynie Bolesławca w rozegranych 18 maja Mistrzostwach Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej.

„Wszystko tak naprawdę zależy od ciebie, od tego, co kryje się w twoim sercu. To ty – jak Odys – przemierzasz czas i przestrzeń, wybierasz ścieżki, którymi zmierzasz do swojej Itaki. Sam wypełniasz czas między pierwszym a ostatnim oddechem.” Takie – między innymi – słowa usłyszeli dziś zgromadzeni w sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie, nauczyciele i goście, którzy wzięli udział w uroczystych obchodach pierwszej rocznicy nadania Gimnazjum Samorządowemu nr 3 imienia Jana Pawła II.

16 maja została zakończona zbiórka baterii w naszej szkole. Najwięcej baterii przynieśli:
1.Nicol Miller 3a
2.Karolina Sabadasz 3g
3.Daria Krzykliwa 1f
4.Alicja Rząsa 3a
5.Klaudia Niziałek 2d
6.Marcin Sojka 3e
W sumie od lutego zebraliśmy 3196 baterii. Czekamy na ogłoszenie wyników konkursu przez Urząd Miasta Bolesławiec, który ogłosi, jak wypadliśmy na tle innych szkół.
Najważniejsze jest jednak to, że uczniowie naszej szkoły dbają o środowisko!

Za zaangażowanie wszystkim uczniom serdecznie dziękuję.

Na rozegranych w Kamiennej Górze finałach Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców zawodnicy z naszego gimnazjum wywalczyli wicemistrzostwo. Gratulujemy.

Pokaż talent na „Dniach Miasta”.

BOK-MCC informuje, ze 17 kwietnia 2011 realizuje projekt „Promocja Młodych”. W jego ramach młodzi ludzie będą mogli zaprezentować swoje talenty przed publicznością podczas tegorocznych „Dni Miasta”.

Wszystkich uczniów naszego gimnazjum zapraszamy do czynnego udziału. Szczegóły na stronie BOK-MCC lub u p. H. Chlastawy, tel. 756445593

Wiosenna Akcja Sadzenia Drzew
W dniu 20.04.2011r. uczniowie klasy II d i III d posadzili drzewa w przyszkolnym ogródku. Akcja ta odbyła się w ramach Wiosennej Akcji Sadzenia Drzew z firmą Panasonic i bankiem HSBC. Łącznie posadzono 14 drzew- żywotników zachodnich(Thuja occidentalis),które będą pełnić funkcję żywopłotu.

Nasza delegacja na Uroczystościach Beatyfikacyjnych naszego patrona bł. Jana Pawła II w Krzeszowie

1 V 2011 Delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym i wychowawcami J.Kutrybą, B. P. Chmielik i A. Mroczek brała udział w diecezjalnych uroczystościach Beatyfikacyjnych naszego patrona w Krzeszowie. Do udziału w tej modlitwie dziękczynnej za Beatyfikację Jana Pawła II obecny biskup legnicki Stefan Cichy zaprosił delegacje szkół noszących imię nowego Błogosławionego.

W uroczystościach wzięło udział ponad 1500 osób z całej diecezji. Po relacji z placu św. Piotra w Rzymie i Mszy św. w sanktuarium krzeszowskim celebrowanej przez biskupa Tadeusza Rybaka rozpoczął się festyn rodzinny z udziałem m.in. dziecięcego zespołu „Dzieci Dawida” z Domu Kultury z Koskowic.

Aleksander Pyrka, Rafał Mrozik, Kamil Korczowski, Dariusz Paleń, Oskar Ilczyna, Damian Widera, Dawid Muniak, Amadeusz Skokun, Norbert Garbacz i Kamil Mikietiuk to mistrzowie powiatu w piłce nożnej. Opiekunem ekipy jest Piotr Bajer.

4 i 6 kwietnia 2011 zorganizowano w naszej szkole kiermasz świąteczny dla rodziców przyszłych i obecnych uczniów, podczas którego uczennice sprzedawały ozdoby i dekoracje własnoręcznie wykonane. Celem akcji było zebranie pieniędzy na uratowanie konia „Sznurka”. Dochód przekazano Fundacji Centaurus, która zobowiązała się zapewnić mu opiekę w ośrodku dla koni Dziękujemy Rodzicom za wsparcie naszej akcji!

Zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezja śpiewana. Przygotowywała ją p. Aleksandra Sozańska-Kut.