Dnia 20 czerwca 2011 roku redakcja Gazety Wrocławskiej poprosiła nas o zrelacjonowanie działań podjętych w ramach projektu pt. „Zielony Wizjoner” oraz przebiegu konsultacji społecznych. Następnie umieszczono artykuł, w którym doceniono aktywną postawę społeczną naszych uczniów. Zapraszamy do lektury: Gazeta Wrocławska z dnia 21.06.2011r.

Lokalne media (AZARTSAT, ISTOTNE), przedsiębiorstwo (PLANETLED) oraz MCC BOK w Bolesławcu współpracowały z nami przez cały czas trwania projektu. Pomogły nam w rozpropagowaniu naszych działań. BARDZO IM DZIĘKUJEMY!

Dnia 22.06.2011 roku odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2010/2011. Zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za uczestnictwo w konkursach, projektach edukacyjnych oraz za działalność szkolną. Znakomity program artystyczny przygotowała klasa IE we współpracy z wychowawcą klasy p. Karoliną Dzierwą. Oprawę muzyczną zrealizowało kółko artystyczne pod opieką Aleksandry Sozańskiej-Kut.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji.

Wycieczka – Politechnika Wrocławska

W ramach projektu ,,Odkrywać nieznane, tworzyć nowe – program rozwijania zainteresowań fizyką” grupa uczniów uczestniczyła w wycieczce na Politechnikę Wrocławską, która odbyła się 17 VI 2011 r. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie, na którym poruszano problemy dotyczące magnetyzmu i prądu elektrycznego. Wykład był wzbogacony o szereg interesujących doświadczeń. Druga część zajęć to zajęcia laboratoryjne poświęcone prawu Ohma. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia i wyciągali wnioski z pomiarów. Oglądaliśmy także polskie plecaki i torby skórzane szyte przez polskie marki. Zajęcia maja na celu zainteresować uczniów fizyką oraz zapoznać ich z funkcjonowaniem uczelni. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach i z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd do Wrocławskiej Politechniki.

Zwiedzanie szwalni polskich plecaków skórzanych dla mężczyzn – Belveder

Jednym z punktów kluczowych naszej wycieczki po politechnice Warszawskiej było zwiedzanie szwalni – wizytówki polskiego rzemiosła kaletniczego w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni przez formę Belveder do odwiedzenia zakładu produkującego, torby, portfele i plecaki skórzane. Dla zainteresowanych szczegółowymi informacjami – marka Belveder specjalizuje się w takich plecakach skórzanych dla mężczyzn.

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 10 czerwca 2001 r.w związku z wystąpieniem zachorowań wywołanych E.coli.

„Człowiek z pasją – aktywnym obywatelem” – taki tytuł nosi stworzony przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły projekt, który (we współpracy z Gminą Miejską Bolesławiec) zrealizujemy w lipcu i sierpniu bieżącego roku. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Uczestniczyć w nim będą grupy młodzieży z sześciu miast partnerskich Bolesławca, które odpowiedziały na nasze zaproszenie. Są to: Molde (Norwegia), Mariagerfjord (Dania), Česká Lípa (Czechy), Siegburg (Niemcy), Nogent-sur-Marne (Francja), Vallecorsa (Włochy). W czasie tygodniowego pobytu naszych gości w Bolesławcu będziemy realizować kilka mniejszych projektów – tworzyć „Euro – drzewo ludzi z pasją”, przygotowywać wspólny koncert pod tytułem „Graj mi, Świecie!”, zorganizujemy także debatę na temat możliwości rozwijania zainteresowań w poszczególnych krajach. Zwieńczeniem projektu będzie nasz czynny udział w obchodach Bolesławieckiego Święta Ceramiki, którego ciekawym elementem będzie wieczorna parada pod hasłem „Ceramika w ogniu”.

Brawa dla siatkarek

W rozegranych we czwartek 9 czerwca Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej w kategorii dziewcząt triumfowały zawodniczki z nasze3go gimnazjum grające w składzie: Wiktoria Mienculewicz, Aleksandra Dziuba i Katarzyna Frydryk. Opiekunką dziewcząt jest Joanna Kutryba. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa z Lubawki, a na trzeciej – drużyna z Pieńska.

Konsultacje społeczne

Dnia 8 czerwca o godzinie 16:00 w naszej szkole odbyły się długo oczekiwane konsultacje społeczne.
Na konsultacjach mieliśmy zaszczyt gościć władze urzędu miasta Bolesławiec, gminy Bolesławiec oraz gminy Warty Bolesławieckiej. Byli z nami rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.
Pod głosowanie zostały poddane dwa warianty dotyczące nowych obiektów w naszym mieście oraz ścieżki rowerowej .
Zwycięski okazał się wariant I, czyli Park Rozrywki: tor kartingowy, paintball, park linowy oraz ścieżka rowerowa Bolesławiec – Grodziec. Tor kartingowy nie może znajdować się na zaproponowanej lokalizacji, uargumentował to rzeczowo nasz architekt miasta.
Projekt Geokonsultacje spotkał się z aprobatą ze strony zarówno mieszkańców, jak i władz miasta, gmin oraz architekta.
Serdecznie dziękujemy za obecność i oddanie swojego głosu.

Siatkarski

Wiktoria Mienculewicz, Aleksandra Dziuba i Aleksandra Mocna okazały się być najlepsze w Mistrzostwach Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej. Opiekunką zawodniczek jest pani Joanna Kutryba. Gratulujemy.

Spotkanie na szczycie.

Ukoronowaniem ‚Turnieju Drużyn Mieszanych w Piłkę Siatkową” uczniów naszej szkoły był mecz uczniowie –nauczyciele. Najlepszą reprezentację wystawiła klasa IIa, która składała się po połowie z dziewcząt i chłopców. Nauczyciele wystawili dwie kobiety i czterech mężczyzn.
Pierwszego seta wygrali uczniowie. Drugi set zakończył się zwycięstwem nauczycieli po wyrównanym i zaciętym pojedynku. W dwóch następnych górą byli nauczyciele.
Mecz okazał się bardzo dobrym pomysłem. Uczniowie dopingowali reprezentację klasy IIa a nauczycielki kibicowały swoim koleżankom i kolegom.
Pani Joanno może w przyszły roku powtórzylibyśmy taką imprezę?
A może takie mecze zorganizować również w innych dyscyplinach? My, siatkarze, uważamy, że warto.

Święto sportu

1 czerwca to w naszym gimnazjum dzień, w którym odbywa się święto sportu. Przygotowano wiele atrakcyjnych sprawdzianów sprawnościowych, odbył sie turniej koszykarski, siatkarski, mecze piłki nożnej. Wszyscy uczestnicy zawoow jak i kibice znakomicie sie bawili.

Dzień atrakcji

1 czerwca w naszym gimnazjum odbyła się kolejna edycja ‚Festiwalu Nauki”. Prezentowane są ciekawe projekty, prowadzone są warsztaty z modelowania 3D oraz odbył się „Szkolny Przegląd Talentów’. Patronem śród mediów blogowych powyższego wydarzenia był serwis: https://plecaki.szkola.pl/

Festiwal Nauli

W sobotę, 28 kwietnia 2012 r. na terenie naszego Gimnazjum Samorządowego nr 3, należącego do Miejskiego Zespołu Szkół nr 3, odbyła się impreza pod hasłem „Europejskie Spotkania w MZS nr 3”. Organizatorami było stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” oraz Rada Rodziców przy MZS nr 3.

Pomimo bardzo wysokiej temperatury w festynie uczestniczyło bardzo wiele osób,
w tym uczniowie MZS nr 3, ich rodzice, nauczyciele oraz znajomi. Impreza oprócz rozrywkowego charakteru była przede wszystkim okazją do nauki i poszerzenia wiedzy
o krajach starego kontynentu. Każda z klas biorących udział w imprezie przygotowała stoisko z krótką prezentacją oraz tradycyjną potrawą wybranego przez siebie państwa.

Na festynie nie mogło zabraknąć stałych już elementów, jak loteria fantowa, kawiarenka z gorącymi kiełbaskami i zapiekaną kapustą oraz słodkimi ciastami. Na scenie było gorąco od europejskich rytmów.
Serdecznie dziękujemy NAUCZYCIELOM, RODZICOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY oraz UCZNIOM za ogromne zaangażowanie oraz trud włożony w organizację szkolnej imprezy.
Zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na potrzeby uczniów MZS nr 3.

III miejsce drużyny szachowej

19 marca 2012 r. odbył się turniej strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych gimnazjów w Siedlęcinie. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Mikołaj Ziętek, Jakub Feret, Piotr Kopeć, Patrycja Eichstadt. Opiekunem uczniów jest Irena Cypelt.

Brawa dla drużyny szachowej

Gratulacje dla nauczyciela i uczniów:Mikołaja Ziętka, Jakuba Fereta, Piotra Kopeć, Patrycji Eichstadt.
Drużyna zakwalifikowała się do finału gimnazjady
strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych.

Poczytaj mi przyjacielu

Bardzo nas cieszy, że akcja organizowana przez uczniów z klasy III f wraz
z wychowawczynią spotkała się z bardzo przychylnym odbiorem przez społeczność naszego miasta.

Pierwszy dzień wiosny to niekoniecznie wagary, można inaczej, w naszej szkole zakończył się właśnie Festiwal Nauki. W tym roku hasłem przewodnim jest wielkie wydarzenie sportowe jakim będą Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Znakomite przedstawienie przygotował zespół uzdolnionych muzycznie i nie tylko pod kierunkiem Pani Aleksandry Sozańskiej-Kut i Pani Moniki Kalinowskiej. Dekoracje wykonała Pani Beata Chmielik i Pan Marek Haniszewski.

Bajki i skecze bardzo podobały się zgromadzonej publiczności.
Wykonawców i pomysłodawców nagrodzono brawami.

Odbyły się rozgrywki w piłkę nożną zorganizowane przez nauczycieli P. Bajera, A. Graczyka i P. Rydza.

Odwiedzili nas uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów oglądając ciekawe zajęcia z fizyki u Pana Zdzisława Zarzyckiego i chemii u Pani Anny Chabiniak .

Przygotowano wiele atrakcyjnych prezentacji, zabaw i gier. Piłka futbolowa z origami -Pan Władysław Czyżowicz.

Prezentujemy zdjęcia wykonane przez Patrycję Marcinów z klasy III c.

Nasze gimnazjum odwiedziły dzieci ze szkół podstawowych. W sali numer 8 zorganizowane były zajęcia przez uczniów Szkolnego Klubu Europejskiego. Uczniowie mieli okazje sprawdzić swoją wiedzę o krajach w Europie , grali w specjalnie przygotowaną na tą okazję grę planszową i układali puzzle. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a uczestnicy bawili się świetnie.

Dnia 01.03.2012r. uczniowie naszego gimnazjum w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0” odwiedzili miasto Drezno. Wycieczkę zaplanowali sami uczniowie jeszcze w czasie ferii zimowych. W programie wycieczki uwzględniono najważniejsze zabytki Drezna tj. Zespół Pałacowy „Zwinger”, wraz z Zbrojownią, Galerią Starych Mistrzów oraz Muzeum Porcelany.

Mieliśmy także okazję zwiedzić największy na świecie obok katedry w Strasburgu budynek wzniesiony z piaskowca „Frauenkirche”. Wycieczka bardzo się udała, a jej uczestnicy zapraszają wkrótce na nagrany przez nich film. Opiekunami wycieczki byli P.Piotr Rydz oraz P. Magdalena Walęga.

13 marca odbył się etap szkolny 44. Młodzieżowej Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska przeprowadzanej w ramach XL Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Wzięło w nim udział 8 uczniów należących do szkolnego koła turystyczno-krajoznawczego.

Pytania dotyczyły historii turystyki i regionu, znajomości jednostek geograficznych, geologii, zabytków, szlaków turystycznych i ochrony przyrody.

Uczniowie musieli też rozpoznać wskazane znaki topograficzne oraz wykreślić odcinek o określonej długości na mapie, biorąc pod uwagę podany azymut.
Prace sprawdzało jury konkursowe w składzie:
– p. Aleksandra Jaskowska – nauczyciel geografii,
– p. Władysław Czyżowicz – nauczyciel informatyki, działacz PTSM,
– p. Katarzyna Urban – autorka pytań i opiekun koła.
Wyniki:
– Małgorzata Wycech, 2f – 28 punktów,
– Mateusz Rycerz, 2e – 22 punkty,
– Paulina Puzio, 2f – 20 punktów,
– Patryk Fila, 2a – 19 punktów,
– Szymon Piotrowski, 2e – 17 punktów,
– Sylwester Maczel, 2a – 15 punktów,
– Krzysztof Plewa, 2a – 14 punktów,
– Jakub Borowy, 2e – 14 punktów.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania – 50.

Do reprezentowania szkoły w etapie międzypowiatowym, który odbędzie się 31.03.2012 r. w SP nr 4 w Bolesławcu wytypowano 2 drużyny w składzie:
Drużyna A:
– Małgorzata Wycech, 2f,
– Mateusz Rycerz, 2e,
– Paulina Puzio, 2f,
Drużyna B:
– Patryk Fila, 2a,
– Szymon Piotrowski, 2e,
– Sylwester Maczel, 2a.

Trzymamy kciuki.

Organizator: Katarzyna Urban