Czwartek, 23 Październik 2014 08:51

[Kraina Cudów]

Uczniowie naszego gimnazjum wraz ze swoimi kolegami z dwóch włoskich miast (Acuto i Vallecorsa) realizują wspólnie – w ramach programu ERASMUS+ – projekt „Wonderland”. Tytułowa Kraina Cudów to świat baśni i legend europejskich, niesamowitych opowieści, które kształtują nas od najmłodszych lat, pokazują nieustanną walkę dobra i zła o ludzkie dusze.

Uczestnicy projektu – pracując w grupach – przygotowali pokazy multimedialne oraz filmy, które zostały zaprezentowane kolegom i koleżankom, a w Bolesławcu pracowali nad spektaklem w języku angielskim, zatytułowanym „Tell me a story”, podczas którego mieszkańcy naszego miasta mogli obejrzeć trzy wybrane baśnie. Został on wystawiony dwukrotnie (o godz.: 10.30 i 12.30) w piątek, 24 października, w CIK „Orzeł” w Bolesławcu.

Projekt „Kraina Cudów” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+ i realizowany we współpracy z Gminą Miejską Bolesławiec.

Poniedziałek, 03 Listopad 2014 09:53

W konkursie wiedzy o Janie Pawle II, który odbył się 29 października 2014 r. wzięło udział 67 uczniów klas pierwszych.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Liczba uczestników

Najlepsze wyniki w klasie uzyskali (ilość zdobytych punktów)

1A

19

Paulina Kotula 12 pkt., Wojciech Żak 11 pkt., Marta Klukiewicz 11 pkt., Bartek Mszal 11 pkt., Daniel Podgórny 11 pkt.

1B

22

Mariusz Dziuba 13 pkt., Jakub Nogalski 11 pkt.,

1C

26

Kacper Zmarzły 15 pkt., Wiktoria Wereszczuk 14 pkt., Ewelina Wołoszyn 13 pkt., Dawid Ruciński 12 pkt., Dominik Latawiec 12 pkt., Marcel Przepiórki 12 pkt., Kornelia Skrzypacz 11 pkt., Agnieszka Pińkiewicz 11 pkt., Sebastian Kopiec 11 pkt.,

Wyżej wymienionych uczniów zapraszamy do II etapu konkursu, który odbędzie się w bibliotece szkolnej w dniu 17.11.2014 od godz. 9-10.30.

Konkurs będzie się składał z 20 pytań testowych dotyczących życia Jana Pawła II i wypracowania na wybrany temat:

Uzasadnij, że Jan Paweł II jest autorytetem dla współczesnego człowieka.

Co rozumiesz przez hasło przewodnie XIV Dni Papieskich: „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”.

Jan Paweł II pielgrzym i misjonarz współczesnego świata.

Uczestników prosimy o punktualne przybycie i strój galowy.

Wtorek, 11 Listopad 2014 00:00

„Rozkazuję udać się do punktu zaszyfrowanego jako „Bitwa Warszawska”. Takie i inne rozkazy podpisane przez „Marszałka” padły w piątek 7.11.2014 r. na grze edukacyjnej „Droga do Niepodległości” w Gimnazjum Samorządowym nr 3. Przedstawiciele wszystkich klas gimnazjalnych poprzez ciekawą zabawę poznawali drogę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, ponieważ wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem.
Gratulujemy szczególnie: kl. IIIb, kl. Ic, kl. IId, kl. Ia. Równolegle do „Gry” odbywały się: „Przegląd Pieśni Patriotycznej” przygotowany i przeprowadzony przez p. A. Sozańską-Kut (wygrała klasa IIIa) oraz prezentacja i filmy dokumentalne o Józefie Piłsudskim.

Składam podziękowanie wszystkim wychowawcom klas gimnazjalnych i nauczycielom za pomoc
i zaangażowanie.

Czwartek, 13 Listopad 2014 00:00

W dniu 13 listopada 2014 r. przedstawiciele klas III brali udział w „Dniach przedsiębiorczości dla gimnazjalistów” Obecnie pod hasłem „Moja mała działalność gospodarcza”. Organizatorem „Dni” był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. Każdy zespół uczestniczył w grze decyzyjnej „Symulacja przedsiębiorstwa produkcyjnego”. Uczniowie mieli za zadanie stworzenie nazwy firmy a następnie prowadzenie działalności produkcyjnej, finansowej i inne czynności związane z działalnością firmy. Wszystkie zespoły ukończyły symulację z zyskiem. Gratulujemy!!!!

Piątek, 21 Listopad 2014 12:54

W piątkowe popołudnie, 14 XI 2014 r. młodzież z Gimnazjum wzięła udział w XXIV Memoriale im. Janusza Kusocińskiego organizowanym przez Miejski Zespół Szkół nr 2 w Bolesławcu. W programie zawodów znalazły się następujące konkurencje dla dziewcząt i chłopców : 30 m ppł, 30 m , pchnięcie piłką lekarską 3 kg oraz skok wzwyż.

Za I – III miejsca zawodnicy otrzymywali pamiątkowe medale oraz nagrody niespodzianki.

Szkołę reprezentowali: uczniowie z klasy 1a – Klaudia i Angelika Hola, Bartosz Mszal, Oskar Drozd, Marta Klukiewicz, 2c – Szymon Michalski, 3d – Michał Sobkowicz, Dawid Poznański, 2d – Kacper Winiarski. Medale i pamiątki zdobyli: Kacper Winiarski – II miejsce w pchnięciu piłką lekarską, Klaudia Hola – III miejsce w biegu na 30 m ppł, Dawid Poznański – III miejsce w skoku wzwyż.

Niedziela, 07 Grudzień 2014 11:03

Szkolny Zespół Artystyczny SZA został zaproszony do udziału w przygotowywanym przez portal Tuba Bolesławca teledysku pokazującym „Happy Bolesławiec”. Z ogromną przyjemnością wzięliśmy udział w tym przedsięwzięciu. Oglądając klip, nietrudno się zorientować, że wśród szczęśliwych bolesławian jest również wielu innych uczniów naszej szkoły. Ale to przecież oczywiste. Radość, kreatywność, pozytywna energia i pasja to coś, co tworzy wyjątkowy klimat MZS nr 3.

Wtorek, 09 Grudzień 2014 09:12

Wszyscy sympatycy piłki koszykowej z MZS nr 3, dnia 8 grudnia udali się do Zgorzelca na nowo wybudowaną halę widowiskowo-sportową PGE Turów Arena, by kibicować zespołowi PGE Turów Zgorzelec kontra WKS Śląsk Wrocław. PGE Turów Zgorzelec w spotkaniu na szczycie Tauron Basket Ligi nie dał żadnych szans ekipie Śląska Wrocław. Mistrz Polski zwyciężył 92:76 i pozostaje jedyną ekipą bez porażki w lidze w tym sezonie.

Nasi uczniowie tak mocno dopingowali, że nie mogło być mowy o przegranej. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wspólnie powtórzymy taki wyjazd, aby kibicować i wspierać najlepszych.