Niedziela, 09 Marzec 2014 00:00

W rozegranych 7 marca Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej reprezentanci naszego gimnazjum (Sebastian Wilk, Filip Ziobrowski, Eryk Winter) odnieśli spory sukces zajmując III miejsce.

W rozgrywkach grupowych pokonali rówieśników z Bogatyni i Lwówka Śl. oraz ponieśli porażkę z Włosieniem.

W półfinale rozgrywek niestety lepsi okazali się tenisiści z Lubania i to oni zagrali w finale. W kolejnym meczu nasi zawodnicy stoczyli zacięty pojedynek z gimnazjalistami z Łomnicy, a wygrywając go 3:2 zapewnili sobie miejsce na podium.

Dzień wcześniej w tym etapie rozgrywek wzięła udział także drużyna dziewcząt ( Marta Nebesna oraz Marta Mętel ), która zajęła VI miejsce.

Piątek, 14 Marzec 2014 00:00

Gimnazjum Samorządowe nr 3 im. Jana Pawła II w Bolesławcu otrzymało wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym akcji Rok Szkoły w Ruchu ”Ćwiczyć każdy może” pod patronem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ. Serdecznie gratulujemy uczniom zaangażowanym w projekt.

Koordynator projektu: Patrycja Kasperek

Poniedziałek, 17 Marzec 2014 00:00

13 marca 2014 r. zostały ogłoszone wyniki Powiatowego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.
Karolina Domańska (3 b) i Jarosław Markiewicz (3 d) zdobyli wyróżnienia w kategorii prac indywidualnych, natomiast dyplomy uczestnictwa w konkursie otrzymały: Martyna Kowal i Emilia Miklus z kl. 3e.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Maria Czyżowicz i Ewa Kuczyńska.

Czwartek, 20 Marzec 2014 21:04

20 marca w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyły się eliminacje rejonowe 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Reprezentantka naszego gimnazjum – Anna Romaszko (3 b) – zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena „Nim przyjdzie wiosna” i zdobyła nagrodę, awansując tym samym do eliminacji wojewódzkich.

Serdecznie gratulujemy Ani oraz opiekunce – p. A. Sozańskiej – Kut.

Życzymy powodzenia w zmaganiach na etapie wojewódzkim.

Pierwszy dzień wiosny to naszej szkole to dzień, w którym wiele się działo. Jak co roku odbył się Festiwal Nauki i Sztuki. Mogliśmy zobaczyć prezentację projektów uczniowskich: „Kosmiczna fizyka” „Umarł król? Nie – żyje król! Czesław Niemen”, konkurs mitologiczny „Wyścig rydwanów.” „Kuchnia krajów niemiecko i anglojęzycznych”, „Wiem, co jem. Zdrowa żywność”, „Modelowanie 3D” – zajęcia w pracowni komputerowej, „Let’s have fun with English” – zajęcia w sali językowej, „Odlotowa chemia” – czyli doświadczenia chemiczne w wykonaniu uczniów.

Zaplanowano też wystawy: „10 lat Polski w Unii Europejskiej”, „Fotografia – moja pasja.” Na spotkanie z ciekawymi ludźmi zaproszeni zostali Grażyna Hanafz prelekcją „Podróżniczka, pilotka wycieczek – zawód mojego życia” oraz Paweł Śliwko, który jednocześnie zaprezentujował wystawę swoich prac malarskich.

Wtorek, 01 Kwiecień 2014 00:00

31 marca w auli naszej szkoły odbyły się eliminacje powiatowe konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”.

Wzięło w nich udział 17 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – zwycięzców etapów szkolnych.

Wyniki konkursu – poniżej.

W kategorii „Młodsi” (klasy VI szkoły podstawowej – klasy I gimnazjum):

I miejsce – Maria Koplin (I Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu)

II miejsce – Weronika Śliwiak (Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu)

III miejsce – Mateusz Leihs (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu)

Wyróżnienie – Oliwia Sas (Prywatna Szkoła Podstawowa „OXPRESS” w Bolesławcu).

W kategorii „Starsi” (klasy II – III gimnazjum):

I miejsce – Maja Szocińska (II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu)

II miejsce – Martyna Krasnowska (II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu)

III miejsce – Monika Mikołajczak (Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu)

Wyróżnienia:

– Klaudia Kotwica (Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu),

– Julia Zając (I Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu)

– Anna Wróblewska (Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu).

Uczniowie nagrodzeni będą reprezentować powiat bolesławiecki w zmaganiach wojewódzkich 8 maja 2014 r.

Sobota, 25 Styczeń 2014 08:31
Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie naszego gimnazjum z klasy IV a i Ib z opiekunami W. Walęgę i B. Ogrodnik gościli w DDP w Bolesławcu.

Miła niespodzianką były życzenia i słodkie upominki. Przy wspólnej zabawie czas upłynął niezwykle miło. Uczniowie obejrzeli wystawę prac artystycznych stworzonych przez uczestników zajęć w DDP.

Sobota, 25 Styczeń 2014 08:39

W dniu 21.01.2014 uczniowie klasy Ib i IVa pod opieką pani Wioletty Walęgi i Bogusławy Ogrodnik zwiedzali Zakład Energetyki Cieplnej w Bolesławcu. Gimnazjaliści zapoznali się z technologią ogrzewania domów ciepłą wodą, zwiedzili zakład a spotkanie zakończyło się poczęstunkiem.

Wtorek, 04 Luty 2014 21:03

Uczniowie naszego gimnazjum, Michał Kutryba i Ilona Czyżewska zajęli I miejsce w Międzypowiatowym Konkursie ,,Rekiny Finansjery”.

Konkurs odbył się we wtorek 28 stycznia 2014 r., w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu.Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Bolesławieckiego i Banku Zachodniego WBK. W konkursie wzięło udział 16 drużyn złożonych z gimnazjalistów z Nowogrodźca, Gromadki oraz Bolesławca. Uczniowie uczestniczyli w grze symulacyjnej i przez 90 minut rozwiązywali zadania z zakresu oszczędzania, inwestowania i ogólnej wiedzy o bankach oraz znajomości Europy.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

Środa, 12 Luty 2014 21:19

W rozegranych 12 lutego Mistrzostwach Powiatu reprezentanci naszego gimnazjum w kategorii dziewcząt (Marta Nebesny, Marta Mętel) oraz chłopców (Sebastian Wilk, Filip Ziobrowski, Eryk Winter) pokonali rówieśników z Gromadki, Iwin, Świętoszowa oraz Wykrot.

Zwycięstwo w zawodach zapewniło im udział w Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej, które zostaną rozegrane 6 i 7 marca w Pisarzowicach k.Kamiennej Góry.

Czwartek, 13 Luty 2014 19:10

Wszystkich uczniów, którzy rozumieją, na czym polega potęga słowa, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursach, które odbędą się po feriach zimowych.

Eliminacje szkolne 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego – 5 marca 2014 r. (dwie kategorie: recytacja i poezja śpiewana; recytatorzy prezentują wiersz lub fragment prozy, tematyka utworów – dowolna);
Etap szkolny wojewódzkiego konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej” – 12 marca 2014 r. Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objęli: Dolnośląski Kurator Oświaty, Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, Polski Związek Logopedów oraz Prezydent Miasta Bolesławiec.
Zadanie polega na napisaniu i wygłoszeniu tekstu – przemówienia lub wypowiedzi w innej formie (np. rap) – na temat mieszczący się w kategorii „Świat wokół mnie”, skierowanego do rówieśników, zwracającego uwagę na warte popularyzowania lub niewłaściwe zjawiska dostrzegane przez uczestników. Ze względu na specyficzny charakter konkursu wyklucza się następujące formy: wiersz, piosenka; czas prezentacji: 2 – 3 minuty.

Niedziela, 02 Marzec 2014 20:33

3 lutego 2011r. uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiono dzień 1 marca Świętem Państwowym – Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
W Bolesławcu obchody rozpoczęto w południe Mszą św. – w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Następnie, wszyscy zgromadzeni tj.: mieszkańcy Bolesławca, orkiestra dęta, wojsko, przedstawiciele poszczególnych organizacji i władz oraz poczty sztandarowe bolesławieckich szkół – udali się pod pomnik „Polski Walczącej”.

Po odśpiewaniu hymnu i okolicznościowych przemówieniach: Narodowego Bolesławca, wiceprezydenta – pana Kornela Filipowicza, odbył się Apel poległych z salwą honorową. Przedstawiciele poszczególnych środowisk złożyli kwiaty pod „Kotwicą”.

Do tegorocznych obchodów dołączyła również Asysta Pocztu Sztandarowego naszej szkoły.

K. Szymczykowska